Nowy zespół smoleński zmieni nasze postrzeganie katastrofy?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 19:20
Prokurator Generalny powołał zespół prokuratorów do prowadzenia śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. To ruch czysto polityczny, czy krok w kierunku poznania nowych faktów?
Audio
  • Nowy zespół prokuratorów zbada katastrofę smoleńską (Puls Trójki)
Marek Pasionek będzie kierować pracą prokuratorów, badających katastrofę smoleńską
Marek Pasionek będzie kierować pracą prokuratorów, badających katastrofę smoleńskąFoto: PAP/Paweł Kula

Grupa prokuratorów ma kompleksowo przeanalizować materiały związane z tragedią smoleńską, następnie kontynuować śledztwo na podstawie dostępnych dowodów. Według komunikatu Ministerstwa Sprawiedliwości, na jej czele stanął zastępca Prokuratora Generalnego Marek Pasionek.

- Działania prokuratury nie zawsze miały wymiar w pełni profesjonalny - ocenił Maks Kraczkowski z PiS. Przypomniał, że pomylono ciała ofiar katastrofy i konieczna była ekshumacja. Jego zdaniem, skoro doszło do takiej pomyłki, to pomyłki mogły nastąpić również na innych etapach prowadzonych postępowań i śledztwa. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i"Śniadanie w Trójce".

- Nie wszystko działo się poprawnie - przyznał Marcin Święcicki z PO, odnosząc się głównie do prowadzonej wówczas przez prokuraturę polityki informacyjnej. Dodał, że o ile pamięta, pomylenie ciał wynikało z błędnego rozpoznania przez rodziny. W jego opinii przyczyną powołania nowego zespołu jest fakt, że prokuratura wojskowa potwierdziła, że nie było żadnego wybuchu. 

Goście komentowali też równoległe działania ws. katastrofy zespołu powołanego przez ministra sprawiedliwości i zespołu szefa MON oraz decyzję o przeniesieniu prokuratorów zajmujących się dotąd katastrofą do jednostek wojskowych na obrzeżach kraju. 

Na koniec poruszono temat procesu ws. Amber Gold. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Goście: Maks Kraczkowski (poseł PiS), Marcin Święcicki (poseł PO)
Data emisji: 17.03.2016
Godzina emisji: 17.45

fc/mp

Czytaj także

NPW: śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej przedłużone do 10 października

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 12:13
Jak poinformowała Naczelna Prokuratura Wojskowa, prokuratorzy dysponują już kompletem opinii sądowo-medycznych dotyczących ofiar tej tragedii.
rozwiń zwiń