X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamachy w Brukseli. "Jeszcze nikt z terroryzmem nie wygrał"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 18:38
- Jesteśmy na wojnie od 2001 roku i końca nie widać, bo tego końca nie będzie - podkreślił w radiowej Trójce specjalista ds. bezpieczeństwa prof. Daniel Boćkowski
Audio
  • Dyskusja o terroryzmie po zamachach w Brukseli (Puls Trójki)
Zamachy w Brukseli. Jeszcze nikt z terroryzmem nie wygrał
Foto: PAP/EPA/GREGOR FISCHER

We wtorek rano, przed godz. 8, doszło do dwóch eksplozji na międzynarodowym lotnisku w belgijskiej stolicy. Później nastąpił wybuch w brukselskim metrze, niedaleko unijnych instytucji. Co najmniej 34 osoby zginęły, a ponad 200 zostało rannych. Premier Charles Michel przyznał - to były zamachy terrorystyczne.

Czytaj więcej:
bruksela 1200.jpg
Zamachy w Brukseli. Jeden z podejrzanych prawdopodobnie przeżył, wydano list gończy

Jak wskazał w audycji "Puls Trójki" specjalista ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Daniel Boćkowski, "jesteśmy na wojnie od 2001 roku". - Musimy się nauczyć z tym żyć. To będzie taka część historii Europy, która przez dłuższy czas będzie nam towarzyszyć (...) Jeszcze nikt z terroryzmem nie wygrał - stwierdził.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W ocenie Andrzeja Mroczka z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas dobrze, że wokół takich wydarzeń toczy się dyskusja. - To podnosi naszą świadomość, świadomość przeciętnego człowieka o tym, że tak naprawdę nie żyjemy w społeczeństwie wolnym od zagrożeń o charakterze terrorystycznym - podkreślił.

- My w Polsce musimy zrozumieć, że ten terror też do nas dotrze - oznajmił Boćkowski. Zgodził się z nim Mroczek, który zauważył, że niestety wciąż panuje silne przekonanie, że nas nic złego nie spotka. Jak Polska powinna się przygotować na tego rodzaju zagrożenie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Damian Kwiek
Goście: prof. Daniel Boćkowski (specjalista ds. bezpieczeństwa, Uniwersytet w Białymstoku), Andrzej Mroczek (Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas)
Data emisji: 22.03.2016
Godzina emisji: 17.45

kk/mk