Rozpoczął się dialog polityczny? Po spotkaniu liderów partii

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 18:36
W czwartek w Sejmie odbyło się spotkanie pod hasłem "Dialog i kompromis polityczny w Polsce". Na zaproszenie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wzięli w nim udział liderzy PiS, PO, Kukiz'15, Nowoczesnej, PSL, KORWiN, SLD i Partii Razem.
Audio
  • Po spotkaniu liderów ośmiu partii (Puls Trójki)
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, rzecznik prasowy PiS Beata Mazurek oraz szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, rzecznik prasowy PiS Beata Mazurek oraz szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

- Od początku prac w Sejmie mówiliśmy, że nie będziemy opozycją totalną i to dziś udowadniamy. Jeżeli strona rządząca zmienia trochę retorykę, to my również jesteśmy zobowiązani ją zmienić i zasiąść do stołu, bo inaczej nigdy nie zaczniemy ze sobą rozmawiać na temat kompromisu - powiedziała w audycji "Puls Trójki" Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Chyba wszyscy wyciągnęliśmy wniosek - i opozycja, i Prawo i Sprawiedliwość - że eskalacja tej sytuacji jest szkodliwa dla naszego kraju i należy z tego impasu wyjść, a żeby z niego wyjść, musi dojść do pewnego kompromisu politycznego - oznajmił w radiowej Trójce Arkadiusz Mularczyk z PiS.

Hennig-Kloska oceniła, że "jeżeli pójdziemy dalej w tym tonie i będziemy chcieli szukać kompromisu, to będziemy mogli mówić, że ten dialog w Polsce się zaczął". - Mam nadzieję, że jakieś wspólne zdanie wypracujmy - stwierdziła.

- To musi być kompromis polityczny. Pytanie, czy rzeczywiście jesteśmy w stanie go osiągnąć. Mam nadzieję, że tak. Ta sprawa już powinna być zakończona - podkreślił Mularczyk.

W audycji rozmawialiśmy z gośćmi także o wpisie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego:


***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście: Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna), Arkadiusz Mularczyk (PiS)

Data emisji: 31.03.2016

Godzina emisji: 17.45

kk/fbi

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: Sejm podejmie prace nad nową ustawą o TK

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 18:00
Spotkanie przedstawicieli ugrupowań parlamentarnych i pozaparlamentarnych u marszałka Sejmu to efekt ubiegłotygodniowego apelu prezesa PiS o uspokojenie sytuacji politycznej.
rozwiń zwiń