X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolejne głosy w dyskusji o TK. Czy coś zmieniają?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 19:25
- Tutaj jest po prostu dramatyczna walka o władzę. Absolutnie Platformie Obywatelskiej nie zależy na skończeniu tego konfliktu - tak spór wokół Trybunału Konstytucyjnego opisał Jan Maria Jackowski z PiS. - Poza środowiskiem PiS wszyscy wiedzą, jak sytuacja powinna być rozwiązana - ripostował Jan Grabiec z PO.
Audio
  • Spór wokół TK zatacza coraz szersze kręgi (Puls Trójki)
Przewodniczący TK Andrzej Rzepliński
Przewodniczący TK Andrzej RzeplińskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Brak publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie pozbawia go mocy powszechnie obowiązującej i nie zwalnia nikogo z jego stosowania - napisała w czwartek Krajowa Rada Sądownictwa i dodała, że obowiązkiem premiera jest publikacja każdego wyroku TK. Projekt rezolucji ws. TK przygotował też Parlament Europejski. 

- Rezolucja będzie odebrana przez znaczną część Polaków jako donos na Polskę i szkodzenie Polsce - powiedział Jan Maria Jackowski i przyznał, że konflikt przybiera na sile. Podkreślił, że PiS starannie wsłuchuje się we wszystkie głosy, także Krajowej Rady Sądownictwa. Dodał, że KRS wydała ważną opinię, podobnie jak Komisja Wenecka, ale to wciąż tylko opinie, a nie obowiązujące prawo.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jan Grabiec porównał sytuację wokół TK do meczu piłki nożnej. Stwierdził, że drużyna przeciwna strzeliła dwa gole przy użyciu ręki i ma pretensje do sędziego, który tych goli nie chce uznać. - Pytanie, czy dalej gramy w piłkę nożną, gdzie nie można ręką wbijać piłki do bramki, czy zmieniamy reguły gry - dodał. Ocenił, że PiS wprowadza to drugie rozwiązanie. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. W niej m.in. przypomnienie wysłuchania publicznego w PE z inicjatywy PiS przy okazji wyborów samorządowych i porównanie tej sytuacji z obecnym zaangażowaniem europosłów i instytucji europejskich w sprawy Polski. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście: Jan Maria Jackowski (senator PiS), Jan Grabiec (poseł PO)

Data emisji: 7.04.2016

Godzina emisji: 17.45

fc/fbi

Czytaj także

Europejscy oficjele pytają o Trybunał Konstytucyjny

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 19:00
Najpierw do Warszawy przyleciał sekretarz generalny Rady Europy, a później wiceszef Komisji Europejskiej. Obaj pytali m.in. o sytuację wokół Trybunały Konstytucyjnego. Co wynika z tych rozmów?
rozwiń zwiń