X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rezolucja PE ws. Polski: atak czy troska partnerów

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 18:35
Parlament Europejski przyjął krytyczną dla polskiego rządu rezolucję. W przyjętym dokumencie posłowie wyrazili zaniepokojenie, stwierdzając, że "faktyczny paraliż Trybunału Konstytucyjnego w Polsce zagraża demokracji, prawom człowieka i rządom prawa".
Audio
  • Co oznacza rezolucja PE ws. Polski? (Puls Trójki)
Tablica informacyjna po głosowaniu rezolucji o Polsce podczas sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
Tablica informacyjna po głosowaniu rezolucji o Polsce podczas sesji Parlamentu Europejskiego w StrasburguFoto: PAP/Radek Pietruszka

W przyjętej rezolucji Parlament Europejski wzywa polskie władze do respektowania rekomendacji Komisji Weneckiej oraz do uszanowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Rezolucję przygotowały największe frakcje w Parlamencie Europejskim, chadeków i socjalistów z poparciem liberałów i Zielonych.

- To Platforma Obywatelska wojowała, aby ta antypolska rezolucja została podjęta w Parlamencie Europejskim - stwierdziła Jadwiga Wiśniewska z PiS. Jej zdaniem Europa ma dziś poważniejsze problemy i zajmowanie się Polską to temat zastępczy. -Dlaczego PE nie podjął rezolucji ws. kryzysu migracyjnego, który wywołała Angela Merkel? - zapytała Wiśniewska. Przywołała też kwestie bezpieczeństwa i ostatnie ataki terrorystyczne w Paryżu i Brukseli.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- PO nie była zwolennikiem rezolucji, wstrzymywaliśmy prace nad nią - przekonywał Dariusz Rosati z PO. Wyjaśnił, że ostateczenie zgodzono się na nią, bo rząd PiS postanowił ignorować orzeczenie i opinie Komisji Weneckiej. Europoseł nie zgodził się z twierdzeniem, że rezolucja jest antypolska - krytykuje określone działania rządu PiS i prezydenta. - Rząd PiS nie jest Polską - dodał.

Czy rezolucja pomoże rozwiązać narastający w Polsce spór? Jakie będą jej konsekwencje? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Damian Kwiek

Goście: Jadwiga Wiśniewska (europoseł PiS) i Dariusz Rosati (europoseł PO)

Data emisji: 13.04.2016

Godzina emisji: 17.45

fc/mp

Czytaj także

Parlament Europejski przyjął krytyczną rezolucję w sprawie Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 14:24
W przyjętej rezolucji Parlament Europejski wzywa polskie władze do respektowania rekomendacji Komisji Weneckiej oraz do uszanowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Rezolucję przygotowały największe frakcje w Parlamencie Europejskim, chadeków i socjalistów z poparciem liberałów i Zielonych.
rozwiń zwiń