X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ustawa medialna w Sejmie. Nowa jakość czy próba zawłaszczenia?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 19:40
- To chyba największa po 1989 roku zmiana, jeśli chodzi o media publiczne - powiedziała o nowej ustawie medialnej posłanka PiS Joanna Lichocka.
Audio
  • Jakie zmiany przyniesie duża ustawa medialna? (Puls Trójki)
Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Krzysztof Czabański,  pełnomocnik rządu ds. reformy mediów
Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Krzysztof Czabański, pełnomocnik rządu ds. reformy mediówFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Pakiet ustaw tzw. dużej ustawy medialnej trafił do Sejmu. Ich celem jest przekształcenie TVP, Polskiego Radia i PAP ze spółek prawa handlowego w instytucje mediów narodowych, a także zastąpienie abonamentu rtv powszechną składką audiowizualną, ściąganą wraz z opłatą za prąd.

- Mamy do czynienia z planem PiS, żeby podporządkować media publiczne politykom - stwierdził poseł PO Jan Grabiec. Dodał, że obecny pakiet ustaw też ma taki cel. Polityk podkreślił, że rząd chce mieć narzędzie skutecznej komunikacji i propagandy, a intencję taką wyraźnie wygłosiła prof. Krystyna Pawłowicz. Grabiec powiedział, że jego ugrupowanie dysponuje własną ustawą medialną, która jest dorobkiem poprzedniej kadencji Sejmu. Dodał, że nie było wtedy jednak większości, która chciałaby przebudować ustrój mediów publicznych, odsuwając je od polityków.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon politycznyTrójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- PO i PSL miały większość w parlamencie, własnego premiera i prezydenta. Mogły przeforsować każdą ustawę - ripostowała Joanna Lichocka z PiS. - Czyli to PSL blokował? - dedukowała. Podkreśliła, że celem zmian jest przywrócenie mediów publicznych i Polskiej Agencji Prasowej Polakom, aby nie rządzili nimi politycy, partyjni nominaci. Media, jak powiedziała, mają odbudowywać polską kulturę, tradycję i politykę historyczną. 

Czy media będą faktycznie apolityczne, skoro członkiem Rady Mediów Narodowych będzie mógł zostać czynny polityk? Jaka będzie rola rad społecznych? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której nie zabrakło ostrej wymiany zdań, ale również przeprosin.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście: Joanna Lichocka (PiS) i Jan Grabiec (PO)

Data emisji: 21.04.2016

Godzina emisji: 17.44

fc/mp


 


Czytaj także

Była minister: brak reformy mediów to jedno z dużych zaniechań PO

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 09:17
Lena Kolarska-Bobińska mówiła w "Salonie politycznym Trójki", że do reformy mediów powinno dojść za czasów rządów Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń