X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany w mediach publicznych. "Podjęliśmy próbę"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 18:43
Goście "Pulsu Trójki" rozmawiali o planowanych zmianach związanych z tzw. dużą ustawą medialną.
Audio
  • Urszula Augustyn i Marzena Machałek o ustawie medialnej (Puls Trójki)
Poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister kultury Krzysztof Czabański podczas pierwszego czytania ustawy medialnej w Sejmie. Na projekt dużej ustawy medialnej składają się trzy propozycje ustaw autorstwa PiS
Poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister kultury Krzysztof Czabański podczas pierwszego czytania ustawy medialnej w Sejmie. Na projekt "dużej" ustawy medialnej składają się trzy propozycje ustaw autorstwa PiSFoto: PAP/Paweł Supernak

Posłanka PiS Marzena Machałek powiedziała, że sprawa mediów publicznych musi zostać rozwiązana zarówno w sferze programu, jak i finansowania. - My podjęliśmy tę próbę dzisiaj - dodała.

Z kolei posłanka PO Urszula Augustyn powiedziała, że ustawa, która została przygotowana przez rząd, nie przeszła w ogóle fazy konsultacji społecznych. Ubolewała, że nie skorzystano do tej pory z podpowiedzi środowisk twórczych.

Czytaj więcej
telewizor 1200.jpg
Jakie zmiany wprowadza ustawa medialna [dokumentacja]

Według Marzeny Machałek media publiczne dzięki przyjęciu nowego modelu finansowania będą mogły realizować misję. - Spowodujemy, że staną się niezależne finansowo od świata polityki - powiedziała.

Tymczasem Urszula Augustyn - mówiąc o mającej powstać Radzie Mediów Narodowych - stwierdziła, że będzie to drużyna PiS. - Jedna osoba z opozycji będzie tylko listkiem figowym mającym przykryć to, że nie ma tam żadnego pluralizmu. Nie widzę powodów, by cały naród miał się składać na te media - powiedziała.

Sejm rozpoczął pierwsze czytanie trzech propozycji składających się na projekt tzw. dużej ustawy medialnej. Pakiet projektów przewiduje m.in. przekształcenie od 1 lipca TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej w instytucje mediów narodowych. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Goście: Urszula Augustyn (PO), Marzena Machałek (PiS)
Data emisji: 28.04.2016
Godzina emisji: 17.45

to/ei

Czytaj także

Minister kultury: duża ustawa medialna cywilizuje ład medialny w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 16:47
Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński ocenił, że dzięki niej nastąpił czas na normalną debatę parlamentarną nad projektem, tak, aby ustawa weszła w życie od 1 lipca.
rozwiń zwiń