"Rebelia". Eksperci o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 18:39
Podczas zjazdu warszawskich struktur Prawa i Sprawiedliwości lider PiS Jarosław Kaczyńskie mówił o suwerenności, zmianie, naprawie Rzeczypospolitej i rebelii, z którą - jak przekonywał - spotyka się władza jego formacji.
Audio
  • Prof. Henryk Domański i dr hab Sławomir Sowiński o wystąpieniu lidera PiS (Puls Trójki)
Szef PiS zabrał głos podczas sobotniego zjazdu warszawskich struktur partii
Szef PiS zabrał głos podczas sobotniego zjazdu warszawskich struktur partiiFoto: PAP/Jakub Kamiński

- Moim zdaniem to była próba takiej interpretacji rzeczywistości, tej najnowszej historii, żeby przekonać co do tej historii również odbiorców. Można to nazwać narzuceniem pewnej narracji - wyjaśnił socjolog prof. Henryk Domański. - To jest klasyczne działanie partii, która jest u władzy. Próba zapanowania ideologicznego nad świadomością Polaków - dodał.

- To wystąpienie pokazuje, po raz kolejny, że Jarosław Kaczyński jest wytrawnym, doświadczonym politykiem. Politykiem, który rozumie, że w sytuacji ostrego konfliktu politycznego co jakiś czas trzeba powtarzać polityczne credo. Trzeba - i swoim działaczom, i swoim zwolennikom - przypominać głębszy sens politycznego działania - wskazał politolog dr hab. Sławomir Sowiński.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

4 czerwca na stołecznych ulicach demonstrowali zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji świętując rocznicę wyborów z 1989 roku. Wysłuchaj całej audycji, w której zastanawialiśmy się także, czy politycy są potrzebni KOD?

***

Tytuł audycji: Puls Trójki - Puls Europy

Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście: prof. Henryk Domański (Instytut Filozofii i Socjologii PAN), dr hab Sławomir Sowiński (Instytut Politologii UKSW)

Data emisji: 6.06.2016

Godzina emisji: 17.44

kk/mp

Czytaj także

Rebelia w Polsce? "Mamy konflikt, który ciągnie się od Okrągłego Stołu"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 09:19
Według Jarosława Kaczyńskiego rebelia, która wybuchała ponownie po dojściu PiS do władzy, jest skierowana przeciwko tym osobom, które chcą zmian w Polsce. Do słów szefa PiS odnieśli się goście Trójki.
rozwiń zwiń