Jak pomóc zadłużonym w szwajcarskiej walucie?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 18:25
Swoje propozycje mają przedstawiciele banków, swoje - frankowicze. Jak usłyszeliśmy dziś, po kilkugodzinnej dyskusji, istnieje między nimi przepaść. Na ten temat rozmawialiśmy z gośćmi "Pulsu Trójki".
Audio
Jak pomóc zadłużonym w szwajcarskiej walucie?
Foto: Panthermedia

- PiS, partia rządząca, w kampanii wyborczej obiecało wielu grupom społecznym załatwienie wielu rzeczy - w tym frankowiczom przewalutowanie kredytów. Dziś okazuje się, że nie ma na to pieniędzy. Banki nie mają na ten cel środków, w budżecie państwa też ich nie ma. A jeszcze pozostaje pytanie, jak na coś takiego zareagowaliby obywatele, którzy mają kredyty w złotówkach - zauważyła w radiowej Trójce Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej.

Jan Maria Jackowski z PiS przyznał w "Pulsie Trójki", że jego partia mówiła o poprawie sytuacji frankowiczów w kampanii, ale podkreślano, że nie będzie to proste. Wskazał, że to w trakcie rządów Platformy zanotowano rekordowy kurs franka. - To nie może być tak, że dzisiejsza opozycja, PO, która miała coś wspólnego z tą sytuacją, która dotyczy frankowiczów, w tej chwili przerzuca odpowiedzialność na Prawo i Sprawiedliwość - stwierdził.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jak pomóc frankowiczom? Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście: Paulina Hennig-Kloska (wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Finansów Publicznych, Nowoczesna), Jan Maria Jackowski (senator PiS)

Data emisji: 9.06.2016

Godzina emisji: 17.45

kk/mp

Czytaj także

Debata ws. kredytów we frankach: frankowicze proponują program 1000 Plus

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 19:25
Bez porozumienia bankowców z frankowiczami. Przedstawicielom banków i zadłużonych nie udało się znaleźć wspólnego rozwiązania problemu kredytów we frankach.
rozwiń zwiń