X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie będą skutki Brexitu? Kto zyska, a kto straci?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 19:00
Już za 10 dni nastąpi rozstrzygnięcie kwestii obecności Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Jakie mogą być konsekwencje decyzji o wyjściu z UE?
Audio
Chcemy z powrotem nasz kraj - hasło zwolenników opuszczenia Unii Europejskiej
"Chcemy z powrotem nasz kraj" - hasło zwolenników opuszczenia Unii Europejskiej Foto: EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Proces ewentualnego wychodzenia jest skomplikowany i rozłożony w czasie - powiedział dr Sławomir Klimkiewicz. Zauważył, że jeśli chodzi o przyjmowanie członków, mamy sprawdzone procedury, nie zdarzyło się jednak, by tak poważny partner chciał opuścić Unię Europejską. Jego zdaniem rozbicie UE może doprowadzić do aktywizacji Szkotów, którzy zorganizują własne referendum i rozsadzą Zjednoczone Królestwo. Także pozostałe kraje UE mogą rozważać ponowne negocjowanie warunków uczestnictwa w UE.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrij Kornijczuk zaznaczył, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE może zmienić sytuację nawet 200 tys. przebywających tam Polaków, którzy nie będą mogli ubiegać się o stały pobyt. - W przypadku wykwalifikowanych pracowników, firmy i pracodawcy zadbają, żeby ich zatrzymać - ocenił. Jego zdaniem walczący o suwerenność zwolennicy Brexitu mogą w rzeczywistości zmarginalizować znaczenie swojego kraju. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji o możliwych skutkach opuszczenia UE przez Wielką Brytanię.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście: dr Sławomir Klimkiewicz (b. dyplomata, wykładowca Collegium Civitas), Andrij Kornijczuk (analityk ISP)

Data emisji: 13.06.2016

Godzina emisji: 17.44

fc/fbi

Czytaj także

Co będzie z Polakami w Wielkiej Brytanii po poparciu Brexitu?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 15:45
23 czerwca Brytyjczycy zdecydują w referendum, czy chcą nadal być częścią Unii Europejskiej. Zarówno przeciwnicy Brexitu jak i zwolennicy przekonują, że Brytyjczycy zyskają na poparciu ich stanowiska. A jak ewentualne opuszczenie UE odbierają mieszkający na wyspach Polacy? Specjalnie dla portalu PolskieRadio.pl sprawdził to Piotr Szlachtowicz z polonijnego portalu Nowy Polski Show.
rozwiń zwiń