X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koniec sporu czy zaostrzenie konfliktu? Nowa ustawa o TK przyjęta

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 18:18
- Założenie było takie, aby zakończyć sprawę TK przed wakacjami - mówił w "Pulsie Trójki" Wojciech Szarama (PiS). - Dlaczego taki przedział czasowy, to z niczego nie wynika? - pytał z kolei Arkadiusz Myrcha (PO).
Audio
  • Wojciech Szarama i Arkadiusz Myrcha o nowej ustawie o TK (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 /Wikimedia Commons

Na razie jest decyzja posłów, teraz czas na debatę w Senacie - ale już wiemy, że nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym trafi do TK. Jeśli prezydent podpisze nowe przepisy, ich zbadania będą domagać się politycy PO.

Wojciech Szarama tłumaczył, że na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu nie została przyjęta żadna poprawka opozycji, ale w trakcie prac komisji nad nową ustawą o TK niektóre koncepcje zostały uwzględnione.

- Na skutek wycofania projektu przez KOD, zgodnie z regulaminem Sejmu, trzeba było podjąć prace od nowa, ale to miało znaczenie symboliczne, czysto techniczne, dlatego, że materia była znana od miesiąca - wyjaśnił gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Arkadiusz Myrcha stwierdził natomiast, że po wejściu tej ustawy w życie wszystkie sprawy ulegną zawieszeniu na 6 miesięcy. Jak mówił polityk, czeka nas paraliż TK.

- W tej chwili w Trybunale toczy się około 400 postępowań, które według nowo przyjętej ustawy będą się musiały toczyć od samego początku - zaznaczył gość "Pulsu Trójki".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Goście: Wojciech Szarama (wiceprzewodniczący klubu PiS) i Arkadiusz Myrcha (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 7.07.2016
Godzina emisji: 17.43

mr/mk

Czytaj także

Sejm przyjął nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 12:20
Sejm przyjął w trzecim czytaniu nowelizację ustawy autorstwa PiS o Trybunale Konstytucyjnym. Za głosowało 238 posłów, przeciw - 173, nikt nie wstrzymał się od głosu.
rozwiń zwiń