Kara za doping. Rosyjscy lekkoatleci wykluczeni z igrzysk w Rio

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 18:50
- To historyczny dzień dla sportu - mówił w "Pulsie Trójki" Andrzej Person (Polski Komitet Olimpijski). - Rosja poddała się bez walki - stwierdził z kolei Paweł Wilkowicz ("Gazeta Wyborcza").
Audio
  • Andrzej Person i Paweł Wilkowicz o wykluczeniu rosyjskich lekkoatletów z igrzysk w Rio de Janeiro (Puls Trójki)
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił w czwartek w Lozannie apelację 68 rosyjskich lekkoatletów wykluczonych ze startu w igrzyskach w Rio de Janeiro
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił w czwartek w Lozannie apelację 68 rosyjskich lekkoatletów wykluczonych ze startu w igrzyskach w Rio de JaneiroFoto: PAP/EPA/LAURENT GILLIERON

Rosyjscy lekkoatleci nie pojadą na igrzyska do Rio de Janeiro. Zagrożone jest uczestnictwo całej rosyjskiej reprezentacji. Powodem jest doping.

Andrzej Person tłumaczył, że stosowanie dopingu przez Rosjan jest znane nie od dziś, ale w tym temacie kluczową sprawą są indywidualne działania sportowców i ludzi z tym związanych.

- Rosja zawsze miała gigantyczne ambicje. Każdy kraj jest szczęśliwy, jeśli ktoś zdobędzie złoty medal, ale do pewnych granic. Tutaj widzieliśmy typowe działanie po trupach do celu - zaznaczył gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Paweł Wilkowicz mówił z kolei, że Rosja sama jest sobie winna, gdyż od listopada 2015 roku, czyli momentu warunkowego zawieszenia, nie zrobiła praktycznie nic, aby uniknąć kary.

- Pierwsze miesiące zmarnowała na mówieniu, że to imperialistyczny spisek, a jak zaczęła działać to było już za późno. Tak naprawdę Rosjanie byli gotowi z wielu rzeczy zrezygnować - podkreślił dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: Andrzej Person (Polski Komitet Olimpijski) i Paweł Wilkowicz ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji: 21.07.2016
Godzina emisji: 17.46

mr/mp

Czytaj także

Rio 2016: Trybunał Arbitrażowy odrzucił apelację rosyjskich lekkoatletów

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 23:55
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił w czwartek w Lozannie apelację Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i lekkoatletów z tego kraju wykluczonych ze startu w igrzyskach w Rio de Janeiro. To oznacza, że definitywnie nie wystąpią oni w sierpniowych zawodach.
rozwiń zwiń