X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rekomendacje KE dla Polski ws. TK. "Przedwczesna decyzja"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 20:22
Komisja Europejska przyjęła zalecenia dla Polski dotyczące rządów prawa w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego i oczekuje ich wykonania w ciągu trzech miesięcy. Co o tym sądzą goście "Pulsu Trójki"?
Audio
  • Wojciech Skurkiewicz i Mariusz Witczak o zaleceniach KE ws. TK (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 p/Wikimedia Commons

- To decyzja zdecydowanie przedwczesna - uważa Wojciech Skurkiewicz z PiS. Polityk wskazywał, że procedura legislacyjna dotycząca ustawy o TK jeszcze nie zakończyła się i teraz ustawa zostanie skierowana do prezydenta. - Szkoda, że w zaleceniach KE nie znalazł się jeden prosty zapis, który rozświetliłby nam wiele kwestii. (...) KE nie zwróciła się do rządu o przywrócenie w ustawie o TK zapisów z 1997 r., czyli o wprowadzenie zapisów sprzed nowelizacji, której dokonało PO-PSL w czerwcu 2015 roku - powiedział.

Czytaj więcej
trybunał 1200.jpg
Spór wokół TK

Według Mariusza Witczaka z PO stanowisko KE jest wyrazem zniecierpliwienia polegającego na tym, że już nikt nie nabierze się na to, że cokolwiek zostanie poprawione w ramach procedury praworządności. - PiS chce mieć sparaliżowany TK, by moc uchwalać ustawy, które są niekonstytucyjne. Dzisiaj KE wchodząc w procedurę zaleceń, jest już na poziomie z którego będzie wskazywała, co konkretnie trzeba poprawić - powiedział.

Komisja Europejska zaleciła rządowi, by w ciągu trzech miesięcy podjął działania naprawcze w sprawie TK, w tym opublikował zaległe orzeczenia Trybunału i stosował się do nich. Tym samym przeszła do drugiego etapu procedury kontroli praworządności wobec Polski.

Czy Polsce grożą sankcje ze strony KE? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki  

Prowadzi: Łukasz Walewski

Goście: Wojciech Skurkiewicz (PiS), Mariusz Witczak (PO)

Data emisji: 27.07.2016

Godzina emisji: 17.45

to/mp

Czytaj także

Spór o TK. MSZ: działania KE narażają ją na utratę autorytetu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 14:37
Komisja Europejska zaleciła rządowi, by w ciągu trzech miesięcy podjął działania naprawcze w sprawie TK, w tym opublikował zaległe orzeczenia Trybunału i stosował się do nich. Tym samym przeszła do drugiego etapu procedury kontroli praworządności wobec Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekomendacje dla Polski ws. Trybunału Konstytucyjnego. Politycy o decyzji KE

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 15:51
Komisja Europejska nie dała się nabrać polityce PiS-u, festiwalowi pisania nowej ustawy; takie zachowania uderzają w dobre imię Polski - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna, komentując decyzję KE. Zapowiedział również zaskarżenie nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym do TK.
rozwiń zwiń