X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Papież mówi o tym, że miłosierni nie boją się śmierci"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 19:20
- Milczenie czasem znaczy więcej niż słowa – powiedział ks. Andrzej Augustyński, szef stowarzyszenia ”Siemacha”, komentując wizytę papieża w Auschwitz. Piotr Sikora, dziennikarz działu ”Wiara” w ”Tygodniku Powszechnym” zauważył, że czasami nieodpowiednimi słowami próbuje się zagłuszyć cierpienie lub zło.
Audio
  • Światowe Dni Młodzieży: wizyta papieża w Auschwitz i w szpitalu dziecięcym (Puls Trójki)
Papież w szpitalu dziecięcym
Papież w szpitalu dziecięcymFoto: PAP/EPA/PRESS OFFICE/ OSSERVATORE ROMANO

ZOBACZ SERWIS SPECJALNY:
papież franciszek śdm 1200 PAP.jpg
ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY 2016

Pytany o najważniejsze przesłanie wizyty papieża ks. Andrzej Augustyński zastrzegł, że trzeba wciąż poczekać na jej podsumowanie. Przypominał, że papież mówił iż ten, kto świadczy uczynki miłosierdzia nie boi się śmierci, a samo miłosierdzie było jednym z głównych tematów, jakie poruszał Franciszek.

Więcej informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jak dodał duchowny, wczoraj z kolei papież wspomniał o młodych ludziach, którzy przechodzą na przedwczesną emeryturę. Zauważył przy tym, że Franciszek zaczął od stwierdzenia, że nie chce nikogo obrazić i mówi w swoim imieniu, o tym, co jego boli. Według ks. Augustyńskiego to przykład dla duchownych w Polsce i dla nas wszystkich – by starać się nie urazić nikogo i by mówić od siebie, o tym co się myśli i czuje.

Piotr Sikora, dziennikarz działu ”Wiara” w ”Tygodniku Powszechnym”, przypomniał, że papież tuż po przyjeździe wspomniał o śmierci młodego człowieka, który pracował jako wolontariusz przy przygotowaniu Światowych Dni Młodzieży. Temat śmierci i eschatologii pojawi się zapewne jeszcze w rozważaniach Franciszka - uznali goście Trójki.

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Damian Kwiek
Goście: ks. Andrzej Augustyński, szef stowarzyszenia ”Siemacha”, Piotr Sikora, dziennikarz działu ”Wiara” w ”Tygodniku Powszechnym”
Data emisji: 29.07.2016
Godzina emisji: 17.45

agkm/mp

Czytaj także

Papież w Auschwitz. Byli więźniowie: prosiliśmy Franciszka by modlił się o pokój

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 10:35
Na dziedzińcu bloku 11, zwanego Blokiem Śmierci w b. niemieckim, nazistowskim obozie Auschwitz z Ojcem Świętym spotkało się dwunastu byłych więźniów. Wśród byli Polacy, Żydzi i Sinti. Losy tych narodów tragicznie splotły się w Auschwitz. Dla Żydów, a także Sinti oraz pokrewnych im Romów, obóz jest symbolem Zagłady. Dla Polaków to miejsce męczeństwa i ogromne cmentarzysko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek w Auschwitz. "Cisza przemówiła głośniej, niż słowa"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 13:35
W piątek papież Franciszek odwiedził były niemiecki obóz Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau. Podczas wizyty papież m.in. modlił się w celi męczeńskiej śmierci ojca Maksymiliana Kolbego, a pod Ścianą Straceń zapalił lampę - swój dar dla muzeum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież odwiedził chore dzieci. "Chciałbym przytulić każde z was"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 20:51
Nasze społeczeństwo jest zanieczyszczone kulturą „odrzucenia”, ofiarami tego są osoby najsłabsze, najbardziej kruche - mówił papież Franciszek podczas spotkania z pacjentami szpitala w Prokocimiu. Chciałbym zatrzymać się przy każdym chorym dziecku, posłuchać każdego z was - dodał.
rozwiń zwiń