X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co z zaostrzeniem prawa aborcyjnego w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 19:00
Na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie mają zająć się między innymi obywatelskimi projektami nowelizacji prawa aborcyjnego w Polsce. Sprawę na antenie radiowej Trójki komentowali Dariusz Joński z SLD i Karina Walinowicz z instytutu na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris.
Audio
  • Co z zaostrzeniem prawa aborcyjnego? Jak posłowie odniosą się do złożonych w tej sprawie projektów obywatelskich ? (Puls Trójki/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Obywatelskie projekty, którymi zająć mają się posłowie to projekt "Ratujmy kobiety", który proponuje liberalizację prawa aborcyjnego, oraz projekt "Stop aborcji" - zakazujący całkowicie aborcji.

Jak mówi Dariusz Joński reprezentujący inicjatywę "Ratujmy kobiety", kluczem do zmniejszenia liczby aborcji nie jest jej całkowite zakazywanie, a skuteczna, racjonalnie przeprowadzona edukacja i ułatwiony dostęp do antykoncepcji. - Dlaczego w Niemczech, gdzie jest dwa razy więcej kobiet, jest tyle samo aborcji co w Polsce? Jest po prostu większa świadomość i między innymi na to chcemy położyć nacisk - tłumaczy Joński. Jak dodaje polityk, kobieta powinna sama podejmować tego typu decyzje. - A co z dziećmi z gwałtu? - pyta polityk SLD.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".  

Z kolei Karina Walinowicz z instytutu na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris uważa, że państwo musi gwarantować prawo do życia każdego swojego obywatela. - Dlatego nasz projekt ("Stop aborcji" - przyp.red.) proponuje to, żeby nie tylko taka kobieta spotkała się z ofertą aborcji. Państwo powinno oferować przede wszystkim opiekę i wsparcie dla matek i dla rodzin, w których urodzą się dzieci, które w chwili obecnej kwalifikowały by się pod te trzy wyjątki, które obowiązują teraz na mocy kompromisu aborcyjnego. - zaznacza Walinowicz. Jak dodaje, projekt "Stop aborcji" obliguje państwo do podjęcia takich działań, które umożliwia pomoc w takich przypadkach.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Beata Michniewicz 

Goście: Dariusz Joński (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Karina Walinowicz (prawnik, Instytut Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris)

Data emisji: 19.09.2016

Godzina emisji: 17.45

dad/mp

Czytaj także

Więcej praw dla nienarodzonych dzieci? Projekt ustawy w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 19:15
Pod koniec września posłowie zajmą się obywatelskim projektem ustawy, który zakłada zrównanie prawnej ochrony dziecka poczętego z ochroną dziecka już narodzonego. Jakie miałoby to konsekwencje?
rozwiń zwiń