Sejm odrzucił projekt ustawy antyaborcyjnej

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 19:07
- To co się wydarzyło w ostatnich dniach, ma swoje źródło w ogromnej skali dezinformacji i manipulacji dotyczących naszego projektu – mówiła Karolina Pawłowska ze Stowarzyszenia Ordo Iuris. Katarzyna Piekarska z SLD stwierdziła natomiast, że "to nie była dezinformacja, tylko reakcja na to, co w tym projekcie się znalazło".
Audio
  • Katarzyna Piekarska: Jarosław Kaczyński przestraszył się kobiet (Puls Trójki)
Tablica z wynikiem głosowania w Sejmie
Tablica z wynikiem głosowania w SejmieFoto: PAP/Paweł Supernak

Sejm nie będzie pracował nad obywatelskim projektem dotyczącym pełnej ochrony życia. Posłowie przyjęli stanowisko sejmowej komisji sprawiedliwości, która w środę opowiedziała się za odrzuceniem projektu komitetu "Stop Aborcji". Przewidywał on między innymi bezwzględny zakaz przerywania ciąży.

Za odrzuceniem projektu głosowało 352 posłów, 58 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu.

- Pomówienia o to, że nasz projekt będzie ścigał kobiety za poronienia lub zakazywał ratowania ich życia, gdy będzie ono zagrożone, spowodowały, że duża część kobiet wyszła na ulice. Gdybym sama nie znała treści tego projektu pewnie też dołączyłabym do protestujących. Uważam jednak, że wiele osób zostało wprowadzonych w błąd. Media cały czas powtarzały błędne informacje – mówiła Karolina Pawłowska ze Stowarzyszenia Ordo Iuris.

Katarzyna Piekarska z SLD stwierdziła natomiast, że "Jarosław Kaczyński przestraszył się kobiet". - Nikt się nie spodziewał, że w ten poniedziałek tyle kobiet wyjdzie na ulice. Wiele pań stwierdziło, że to co się dzieje to skandal. Moim zdaniem to nie była dezinformacja, tylko właśnie reakcja na to co znalazło się w tym projekcie. Po prostu została przekroczona cienka czerwona linia – dodała Piekarska.

Zachęcamy do wysłachania całej audycji, w której poruszono także tamat przygotowywanego projektu ustawy o wsparciu dla rodzin i matek, które wychowują dzieci chore i niepełnosprawne. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Damian Kwiek

Goście: Katarzyna Piekarska (SLD), Karolina Pawłowska (Stowarzyszenie Ordo Iuris)

Data emisji: 06.10.2016

Godzina emisji: 17.44

koz/mp

Czytaj także

Sejm odrzucił projekt ustawy antyaborcyjnej. 428 posłów głosowało, za odrzuceniem 352, przeciw 58, wstrzymało się 18

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 10:00
Od kilku dni temat ustawy antyaborcyjnej nie schodzi z czołówek gazet. Po poniedziałkowym "czarnym proteście", wczorajszym burzliwym posiedzeniu Komisji Sprawiedliwości, która odrzuciła projekt "Stop aborcji" i nocnej debacie w Sejmie, posłowie dziś odrzucili ustawę antyaborcyjnej.
rozwiń zwiń