X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister sprawiedliwości: stosunek do Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji to dla każdego test uczciwości

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 18:21
- To jest przełom w kierunku przełamania impasu, w kierunku likwidacji państwa teoretycznego, które jest niesterowne i sobie nie radzi z mafią handlującą roszczeniami - mówił na antenie wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
Audio
  • Wiceminister sprawiedliwości: od decyzji Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji będzie się można odwołać do Sądu Administracyjnego (Trójka/Puls Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/ela1974

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wraz z ministrem Zbigniewem Ziobro zapowiedzieli dziś powołanie specjalnej Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, która ma mieć daleko idące uprawnienia

- Mapa dzikiej reprywatyzacji to mapa bezradności naszego kraju, mapa bezradności władz stolicy i władz państwa - mówił Warchoł.

- Problem nieprawidłowości przy reprywatyzacji to problem, który dotyczy ostatnich 27 lat. Genezą tego stanu rzeczy jest brak ustawy reprywatyzacyjnej, która od początku by określała ramy i zasady realizowania reprywatyzacji - powiedział Mariusz Witczak z PO. - PiS przeżywa duże problemy polityczne, więc tego typu propozycjami chce przykryć caracale, aborcję czy spółki skarbu państwa - dodał.

- Stosunek do tej komisji to dla każdego test uczciwości. Zobaczymy, kto chce w rzeczywistości wyjaśnić te sprawy, a kto chce zamiatać je pod dywan, kto chce sprawiedliwości dla wyrzucanych ludzi, a kto broni złodziei - stwierdził wiceminister Warchoł. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Pośpiech

Goście: Marcin Warchoł (wiceminister sprawiedliwości), Mariusz Witczak (PO)

Data emisji: 18.10.2016

Godzina emisji: 17.45

dcz/fbi

Czytaj także

"Dzika reprywatyzacja". Co z mieszkańcami?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 11:23
Reprywatyzacja warszawska cały czas budzi gorące emocje. Część nieruchomości - znacjonalizowanych tuż po wojnie na mocy tzw. dekretu Bieruta - została oddana spadkobiercom lub osobom, które kupiły od nich roszczenia.
rozwiń zwiń