Jak prawnie uregulować zasady reprywatyzacji? "Kompleksowa ustawa rozwiąże problem"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 18:54
Będzie komisja weryfikacyjna w sprawie reprywatyzacji w Warszawie - zapowiedziało Prawo i Sprawiedliwość. O projekcie ustawy w tej sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Krzysztof Paszyk i Tomasz Rzymkowski o reprywatyzacji (Puls Trójki)
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki w WarszawieFoto: pixabay.com

Krzysztof Paszyk (PSL) tłumaczył, że to działanie na zdobycie czasu, na sparaliżowanie inicjatyw z zakresu reprywatyzacji, które mogłyby pojawić się w Sejmie. Jak mówił gość Trójki, do tego dochodzą także względy budżetowe.

- Po tym geście, który został zaprezentowany wczoraj nie jestem optymistą. Myślę, że nie doczekamy się w najbliższym czasie możliwości pracy nad kompleksową ustawą reprywatyzacyjną, a tylko to rozwiąże problem - podkreślił polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15) dziwił się, że PiS nie chce powołać komisji śledczej, w której skład wchodziliby przedstawiciele wszystkich ugrupowań mających swoje reprezentacje w parlamencie. Zdaniem gościa Trójki, należy rozliczyć 27 lat procesu zaniechania i działalności zorganizowanych grup przestępczych.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Beata Michniewicz

Goście: Krzysztof Paszyk (PSL) i Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15)

Data emisji: 19.10.2016

Godzina emisji: 17.45

mr/mp

Czytaj także

Wiceprezydent Warszawy o nowym projekcie PiS ws. reprywatyzacji: to inkwizycja

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 16:35
Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl mówi, że propozycja Prawa i Sprawiedliwości, aby utworzyć komisję weryfikacyjną w sprawie reprywatyzacji to próba "spalenia na stosie" politycznych przeciwników. Za te słowa PiS domaga się odwołania wiceprezydenta.
rozwiń zwiń