X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Walońskie liberum veto ws. CETA. UE bezradna?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 18:57
Belgijski region Walonia sprzeciwia się podpisaniu umowy między Unią Europejską i Kanadą - CETA. Czy to ostatecznie pogrzebie porozumienie? W "Pulsie Trójki" dyskutowali o tym politolodzy Jacek Kucharczyk i Robert Sobiech.
Audio
  • Jacek Kucharczyk i Robert Sobiech dyskutują o CETA (Puls Trójki)
Walońskie liberum veto ws. CETA. UE bezradna?
Foto: IAR/ Łukasz Kowalski

Rząd federalny Belgii potrzebuje zgody regionów i wspólnot językowych kraju, by podpisać umowę między Unią a Kanadą. Sprzeciw liczącej nieco ponad 3 mln mieszkańców francuskojęzycznej Walonii grozi fiaskiem umowy, bowiem państwa UE muszą jednomyślnie dać zgodę na podpisanie przez Unię porozumienia z Kanadą. Pomimo sprzeciwu Walonii, Komisja Europejska nie zakłada, że negocjacje ws. umowy o wolnym handlu UE-Kanada ostatecznie zakończyły się fiaskiem - informuje dpa.

CZYTAJ DALEJ
6_CETA_KOW.jpg
Konrad Szymański: nadal jest szansa na porozumienie ws. CETA

Jacek Kucharczyk z Collegium Civitas powiedział, że jeżeli już nie tylko jeden kraj, ale jeden region danego państwa może zablokować umowę, nad którą pracowano siedem lat, to mamy do czynienia z "casusem narodowego liberum veto". - Spowoduje to, że niedługo UE nie będzie mogła podjąć żadnych decyzji - przekonywał Jacek Kucharczyk. Jego zdanie powoduje to, że "czarne perspektywy stoją przed Europą".

Robert Sobiech powiedział z kolei, że problemem, że "tak skomplikowana umowa, pełna rozmaitych rozbieżnych interesów, jest akceptowana przez wszystkie państwa członkowskie z jedynym wyjątkiem". Jego zdaniem Walonia poprzez swój sprzeciw "prowadzi jakąś grę". Decyzja w sprawie CETA musi być podpisana do przyszłego tygodnia, w piątek ma odbyć się szczyt UE-Kanada. 

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Pośpiech

Goście: Jacek Kucharczyk (Instytut Spraw Publicznych), Robert Sobiech (Collegium Civitas)

Data emisji: 21.10.2016

Godzina emisji: 17.45

pp/mp

Czytaj także

Nie ma na razie umowy o wolnym handlu UE z Kanadą. Minister z Kanady: jestem bardzo zawiedziona

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 20:59
Sprzeciw Walonii, francuskojęzycznego regionu w Belgii, uniemożliwił dziś europejskim przywódcom zaakceptowanie porozumienia. Nie mogli oni też dać tym samym zielonego światła dla podpisania dokumentu.
rozwiń zwiń