X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy reforma edukacji pogrąży Annę Zalewską?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 18:48
- Reforma, którą proponuje minister Zalewska, jest nieprzygotowana i źle wprowadzana – mówił w "Pulsie Trójki" wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. Wiceprezes partii "Wolność" Przemysław Wipler stwierdził natomiast, że „politycy i urzędnicy powinni mieć jak najmniejszy wpływ na system edukacji w Polsce”.
Audio
  • Krzysztof Gawkowski: dobrze przeprowadzona reforma edukacji to taka, która jest skonsultowana z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Takiej debaty zabrakło (Puls Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Sejmowa komisja zajęła się wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec minister edukacji Anny Zalewskiej. Według posłów PO Zalewska "pełniąc funkcję Ministra Edukacji Narodowej działa na szkodę dzieci i młodzieży (przedszkolaków i uczniów), nauczycieli i samorządów. Prowadzi w sposób skandaliczny i niedopuszczalny nieprzemyślaną politykę oświatową". Główną kością niezgody jest kwestia likwidacji gimnazjów.

- Trzeba w Polsce doprowadzić do zmiany systemu, bo gimnazja się nie sprawdziły, ale reforma, którą proponuje Zalewska, jest nieprzygotowana i źle wprowadzana. Wykształcenie w Polsce się posypie. Mam nadzieję, że rząd pójdzie po rozum do głowy i Jarosław Kaczyński powie "Stop. Tej reformy nie będzie". Dobrze przeprowadzona reforma edukacji to taka, która jest skonsultowana z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Takiej debaty zabrakło - mówił Krzysztof Gawkowski.

Zapytany o najważniejsze zmiany, które powinny znaleźć się w nowej reformie, Przemysław Wipler stwierdził, że "model finansowania i wolny wybór dla rodziców jest w tym przypadku kluczowy". - Jako partia "Wolność" uważamy, że politycy i urzędnicy powinni mieć jak najmniejszy wpływ na system edukacji w Polsce. To oni zazwyczaj nie nadążają za rzeczywistością, która jest dynamiczna i cały czas się zmienia. Z kolei rodzice i nauczyciele, którzy mają pomysły, jak ten system dostosowywać, są tłamszeni przez zbyt sztywne ramy proponowane przez rząd - dodał gość Trójki.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Beata Michniewicz

Goście: Przemysław Wipler (partia "Wolność"), Krzysztof Gawkowski (SLD)

Data emisji: 02.11.2016

Godzina emisji: 17.45

koz/mp

Czytaj także

Warszawa: protest przeciw likwidacji gimnazjów. "MEN nie pyta rodziców"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 13:40
"Nie likwidujcie naszego gimnazjum" - takiej treści baner zawisł w piątek na budynku jednego z samodzielnych gimnazjów na Sadybie w Warszawie. Takie same banery miały zawisnąć w piątek na pozostałych 59 samodzielnych gimnazjach w Warszawie. Protestowali także rodzice uczniów.
rozwiń zwiń