Donald Trump prezydentem USA. "Dobrze wyczuł nastroje klasy średniej"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 18:20
Kandydat Republikanów wygrał wybory i zostanie 45. prezydentem USA. W swym pierwszym wystąpieniu obiecał, że będzie utrzymywał "doskonałe stosunki ze wszystkimi krajami" oraz będzie prezydentem wszystkich Amerykanów.
Audio
  • Donald Trump pokonał Hillary Clinton (Puls Trójki)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/SHAWN THEW

Donald Trump pokonał kandydatkę Demokratów, byłą pierwszą damę i sekretarz stanu Hillary Clinton, którą większość przedwyborczych sondaży typowało na zwycięzcę.

Czytaj więcej:
trump clinton.jpg
Wybory w USA

- To jest porażka establishmentu (...) Okazało się, że Clinton nie wyczuła emocji społecznych, nie wyczuła tego rozżalenia i niechęci do establishmentu i dlatego przegrała (...) Trump bardzo dobrze wyczuł nastroje klasy średniej - powiedział w audycji "Puls Trójki" Michał Kuź, doktor nauk politycznych.

Dr Paweł Kowal ocenił, że "mamy do czynienia ze zmianą modelu demokracji". - Wygrywa nie ten, kto jest przygotowany. Media dają głos na równi każdemu, a potem, jak się orientują, że jest źle, to zaczynają kogoś zwalczać (...) Duża jest rola mediów, w tym, co się stało - stwierdził.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Wysłuchaj całej audycji, w której goście radiowej Trójki skomentowali pierwsze przemówienie Donalda Trumpa. Jaka będzie Ameryka Trumpa? Jak będzie wyglądała współpraca Polski i USA po amerykańskich wyborach?

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: dr Paweł Kowal (Polska Akademia Nauk), dr Michał Kuź (Uczelnia Łazarskiego, ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego)
Data emisji: 9.11.2016
Godzina emisji: 17.45

kk/fbi

Czytaj także

Ameryka wybrała. 45. prezydentem USA będzie kandydat Republikanów Donald Trump

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 20:01
Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. To niespodzianka, bo przedwyborcze sondaże dawały przewagę Hillary Clinton. W swoim pierwszym przemówieniu prezydent-elekt zapewnił, że będzie dążył do współpracy, a nie do konfliktów. Jak dodał, USA będą miały dobre stosunki ze wszystkim krajami, którym będzie na tym zależało.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Melania Trump. Co wiemy o nowej pierwszej damie?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 17:30
- Melania Trump będzie pierwszą Słowianką pełniącą urząd pierwszej damy USA - mówi Aleksander Sikora z portalu Plotek.pl.
rozwiń zwiń