Protest dziennikarzy przed Sejmem. "Media stanęły ponad podziałami"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 18:45
Planowane zmiany w organizacji pracy dziennikarzy w Sejmie ograniczają dostęp mediów i obywateli do informacji - przekonywali dziennikarze na czwartkowej pikiecie przed Sejmem. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Dr Jarosław Kuisz i Piotr Zaremba o proteście dziennikarzy przed Sejmem (Puls Trójki)
Protest dziennikarzy przed Sejmem
Protest dziennikarzy przed SejmemFoto: PAP/Marcin Obara

Dr Jarosław Kuisz ("Kultura Liberalna") tłumaczył, że media stanęły ponad podziałami, co pokazuje, że powinniśmy bardziej skrupulatnie zwracać uwagę na oddzielanie interesów partyjnych od interesów np. dziennikarzy.

- To gest symboliczny, ale ważniejsze jest zwrócenie uwagi na to, jakiego rodzaju konsekwencje mogą wynikać z tych obostrzeń, które mają się pojawić w ramach parlamentu dla dziennikarzy - podkreślił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Piotr Zaremba ("wSieci") jest zdania, że te drastyczne restrykcje dotknęły wszystkich mediów. Jak mówił gość Trójki, to bardzo utrudni uprawianie dziennikarstwa politycznego.

- To zapewne też pochodna tego, że politycy PiS przez lata mieli poczucie zaszczucia. Te zmiany mają na celu ograniczenie inwazji na nich - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Łukasz Karusta

Goście: dr Jarosław Kuisz ("Kultura Liberalna") i Piotr Zaremba ("wSieci")

Data emisji: 15.12.2016

Godzina emisji: 17.45

mr/fbi

Czytaj także

"Najważniejszym naszym postulatem nie jest wcale likwidacja gimnazjów"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 19:07
- Uważamy, że gimnazja nie spełniły swojej podstawowej roli, czyli wyrównywania szans, wręcz odwrotnie, zaczęły dzielić dzieci na lepsze i gorsze - mówiła na antenie radiowej Jedynki Marzena Machałek (PiS). - Nie trzeba robić 4-letnich liceów. Wystarczy gimnazja ukierunkować na licea, tak aby z nimi współpracowały - stwierdziła Urszula Augustyn (PiS).
rozwiń zwiń