X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Senat bez poprawek przyjął ustawę budżetową. Czy nie za szybko?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 18:30
- Opozycja ma możliwość skierowania tej ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, jeśli ma jakieś wątpliwości dotyczące jej zapisów. Byłaby to lepsza droga, niż to co się dzieje obecnie - mówił w "Pulsie Trójki" Michał Dworczyk (PiS). - To zagranie va banque - stwierdził z kolei Bogdan Klich (PO).
Audio
  • Michał Dworczyk i Bogdan Klich o ustawie budżetowej i kryzysie parlamentarnym (Puls Trójki)
Senator PO Bogdan Klich (front) podczas posiedzenie Senatu
Senator PO Bogdan Klich (front) podczas posiedzenie SenatuFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Senat bez poprawek przyjął ustawę budżetową na 2017 rok. Wyższa izba parlamentu pracowała nad dokumentem w środę od godziny 15. W głosowaniu wzięło udział 61 senatorów, "za" było 59, przeciw 2, nikt nie wstrzymał się od głosu. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.

Michał Dworczyk tłumaczył, że senatorowie już od dawna debatowali nad budżetem, więc byli na wszystko gotowi. Jak mówił gość Trójki, zwłokę powodowały rozmowy z przedstawicielami PO i Nowoczesnej.

Polityk uważa, że ustawa budżetowa jest bardzo dobra, przygotowana przez profesjonalistów, dlatego nie ma przesłanek, które powodowałyby, że mogłaby zostać niepodpisana przez prezydenta.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Bogdan Klich stwierdził, że przyjęcie ustawy budżetowej przez Senat pokazuje, kto rządzi w parlamencie. Jego zdaniem PiS nie przewidział jednak tego, że jest jeszcze opozycja, która ma obecnie dużą siłę.

- To nie jest zakończenie konfliktu parlamentarnego, choć dzisiaj szanse na to były - zaznaczył senator PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Łukasz Walewski

Goście: Michał Dworczyk (PiS) i Bogdan Klich (PO)

Data emisji: 11.01.2016

Godzina emisji: 17.45

mr/fbi

Czytaj także

Senat przyjął bez poprawek ustawę budżetową

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 18:23
W głosowaniu wzięło udział 61 senatorów, "za" było 59, a przeciwko - 2. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Teraz ustawa czeka na podpis prezydenta.
rozwiń zwiń