X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podstawa programowa prawie gotowa. Jak oceniają ją politycy?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 18:27
- Skończyliśmy konsultacje. Projekt podpiszę 14 lutego - zadeklarowała minister edukacji Anna Zalewska. W radiowej Trójce przyjrzeliśmy się niektórym zapisom.
Audio
  • Podstawa programowa jest prawie gotowa (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Podstawa programowa kształcenia ogólnego to rozporządzenie ministra edukacji, w którym opisane jest, co uczeń powinien umieć z danego przedmiotu po zakończeniu danego etapu edukacji.

- Podstawa programowa nie powinna ograniczać programów i nie powinna ograniczać nauczycieli. Ma być tylko fundamentem, punktem wyjścia - podkreślił w "Pulsie Trójki" wiceprzewodniczący senackiej komisji nauki, edukacji i sportu prof. Jan Żaryn.

Przewodniczący sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży Rafał Grupiński ocenił, że nowa podstawa programowa tworzona jest w pośpiechu. - Być może teraz, kiedy przeczytamy ją w całości, okaże się, jakie błędy, jakie luki ewentualnie się pojawiły - wskazał.

W "Pulsie Trójki" przyjrzeliśmy się fragmentom podstawy programowej do nauczania historii. W zagadnieniach pojawiają się nazwiska m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego czy Jana Pawła II. Brakuje jednak np. Lecha Wałęsy.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Nowa podstawa programowa ma być wprowadzana stopniowo po wejściu w życie reformy zmieniającej strukturę szkół. Jako pierwsi - od 1 września 2017 roku - uczyć się zgodnie z nią będą uczniowie klas I, IV i VII szkoły podstawowej.

Projekt podstawy dla 8-letniej szkoły podstawowej został skierowany do konsultacji pod koniec grudnia ubiegłego roku. Poprzedziły je prekonsultacje.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Beata Michniewicz

Goście: Rafał Grupiński (przewodniczący sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży), prof. Jan Żaryn (wiceprzewodniczący senackiej komisji nauki, edukacji i sportu)

Data emisji: 6.02.2017

Godzina emisji: 17.43

kk/mp

Czytaj także

Szef CKE: podstawa programowa wyznacza tylko pewne cele

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 13:03
- Nikt nie zdecyduje za nauczycieli, jakich technik mają używać - mówił w radiowej Jedynce dr Marcin Smolik, szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
rozwiń zwiń