X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jest to dość niepokojące, że w tak krótkim czasie następuje tak intensywna wymiana kadr"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 18:31
- Jeżeli dowódca generalny odchodzi i podaje się sam do dymisji to jest to zawsze dla mnie sygnał zły i niepokojący - mówił na antenie radiowej Trójki Janusz Zemke, były wiceminister obrony (SLD). - Z mojej perspektywy jest to dość niepokojące, że w tak krótkim czasie następuje tak intensywna wymiana kadr - stwierdził Julisz Sabak (Defence24.pl).
Audio
  • Czy zmiany w polskiej armii przebiegają za szybko? (Trójka/Puls Trójki)
Prezydent Andrzej Duda (C), nowo mianowany Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji Jarosław Mika (L) oraz ustępujący DGRSZ gen. dyw. Mirosław Różański (P) podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim
Prezydent Andrzej Duda (C), nowo mianowany Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji Jarosław Mika (L) oraz ustępujący DGRSZ gen. dyw. Mirosław Różański (P) podczas uroczystości w Pałacu PrezydenckimFoto: PAP/Jacek Turczyk

Prezydent Andrzej Duda mianował dziś na dowódcę generalnego sił zbrojnych generała Jarosława Mikę. Po dzisiejszej nominacji znamy trzech najważniejszych ludzi w polskiej armii. Wcześniej szefem dowództwa operacyjnego został Sławomir Wojciechowski, a Sztabu Generalnego - Leszek Surawski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Są to zmiany bardzo poważne, dlatego że dotyczą trzech najważniejszych stanowisk w polskiej armii. Jeśli chodzi o osoby, które tę funkcję przejmą od dzisiaj, to ja do ich kwalifikacji uwag oczywiście nie mam. Są to awanse dla ludzi, którzy są już w wojsku, którzy doszli do stopnia generała, sprawdzili się jako dowódcy. Powiem jednak, jakie są moim zdaniem dwa problemy. Pierwszy polega na tym, że w dwóch z trzech przypadkach odeszły osoby, które były w trakcie kadencji. Uważam, że jest to nienormalna rzecz. Dowódcy powinni swoje kadencje pełnić przez 3 lata, a jeżeli sprawdzają się - następne trzy - mówił Zemke.

- Jeżeli dowódca generalny odchodzi i podaje się sam do dymisji to jest to zawsze dla mnie sygnał zły i niepokojący. Druga sprawa to nasz nieczytelny system najważniejszych stanowisk dowódczych, z MON-u dochodziły sygnały, że będzie zmiana tej struktury, powołujemy ludzi na stanowiska, których za chwilę nie będzie - dodał.

- W tej chwili mam taką trudną sytuację. Bardzo wielu oficerów z najwyższych szczebli dowodzenia siłami zbrojnymi albo rezygnuje albo jest odwoływanych (…) Z mojej perspektywy jest to dość niepokojące, że w tak krótkim czasie następuje tak intensywna wymiana kadr. Nie mamy wielu oficerów, którzy posiadaliby aż tak duże doświadczenie w dowodzeniu i we współpracy z NATO.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mowa była również o reformie struktury dowództwa armii. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Pośpiech

Goście: Janusz Zemke (europoseł SLD, były wiceminister obrony), Juliusz Sabak (Defence24.pl)

Data emisji: 8.02.2017

Godzina emisji: 17.44

dcz/mp

Czytaj także

Obecność wojsk USA jest dla Polski korzystna?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 15:45
Od kilku dni do Polski drogą powietrzną przerzucani są amerykańscy wojskowi, a jednocześnie do naszego kraju transportowane są wozy bojowe, czołgi, haubice, pojazdy opancerzone.
rozwiń zwiń