X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marzena Machałek: pozwalamy na to, żeby nauczyciel decydował

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 18:31
- Tak jak przywróciliśmy wolność rodzicom i oni decydują czy sześcio- czy siedmioletnie dziecko idzie do szkoły, tak samo na innych etapach przywracamy wolność w szkole - mówiła Marzena Machałek (PiS). - To co mi najbardziej przeszkadza w tych podstawach programowych to jest fakt, że one powstały w grzechu pierwotnym - w pośpiechu - stwierdziła Katarzyna Lubnauer (.Nowoczesna).
Audio
  • Czy nowa podstawa programowa daje więcej wolności nauczycielom? (Trójka/Puls Trójki)
W nowej podstawie programowej jest m.in. nauka programowania od pierwszej klasy szkoły podstawowej
W nowej podstawie programowej jest m.in. nauka programowania od pierwszej klasy szkoły podstawowejFoto: FLICKR/Joseph McKinley/CC BY 2.0

Minister edukacji Anna Zalewska podpisała rozporządzenie o nowej podstawie programowej. - Podstawa jest nowoczesna, ale szanuje przeszłość i historię - mówiła minister. Nauczyciele mają obowiązek realizacji jej treści - jest bazą do programów nauczania. Anna Zalewska dodała, że "oddajemy wolność nauczycielom".

- Wolność dla nauczycieli nie oznacza, że będą uczyć, czego chcą. Ale my w edukacji przywracamy wolność. Tak jak przywróciliśmy wolność rodzicom i oni decydują czy 6- czy 7-letnie dziecko idzie do szkoły, tak samo na innych etapach przywracamy wolność w szkole. Odrywamy nauczyciela od papierów, od liczenia lekcji, godzin, które poświęcił na dane zagadnienie w danym przedmiocie. Pozwalamy na to, żeby nauczyciel decydował - tłumaczyła posłanka PiS.

- Dodać coś od siebie zawsze będzie mógł i zawsze mógł. Natomiast my nie będziemy wymagali sprawozdawczości. Nie będzie tak, że jest jakieś zagadnienie z języka polskiego i musi nauczyciel poświęcić na to 5 godzin niezależnie od klasy. Poświęci tyle czasu, ile będzie uważał za stosowne - dodała.   

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Usłyszeliśmy kilka sloganów, pt. "oddajemy wolność nauczycielom". Właśnie tej wolności jest bardzo mało. Te programy zostały tak zbudowane, że są dość mocno przeładowane. Swobody dla nauczyciela jest bardzo mało (…). To, co mi najbardziej przeszkadza w tych podstawach programowych to jest fakt, że one powstały w grzechu pierwotnym - w pośpiechu. Jeżeli się tworzy podstawy na lata, to powinno się to robić z namysłem, w sposób całkowicie transparentny - podkreśliła Katarzyna Lubnauer. - Nie ma spójności między przedmiotami (…) nie znamy nawet ekspertów, którzy te podstawę tworzyli - dodała.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna), Marzena Machałek (PiS)
Data emisji: 14.02.2017
Godzina emisji: 17.44

dcz/

Czytaj także

"Najważniejszym naszym postulatem nie jest wcale likwidacja gimnazjów"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 19:07
- Uważamy, że gimnazja nie spełniły swojej podstawowej roli, czyli wyrównywania szans, wręcz odwrotnie, zaczęły dzielić dzieci na lepsze i gorsze - mówiła na antenie radiowej Jedynki Marzena Machałek (PiS). - Nie trzeba robić 4-letnich liceów. Wystarczy gimnazja ukierunkować na licea, tak aby z nimi współpracowały - stwierdziła Urszula Augustyn (PiS).
rozwiń zwiń