X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przepisy o wycince drzew do zmiany. Co trzeba poprawić?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 19:15
- Jeśli ktoś drzewo posadził, pielęgnował, to nie po to, żeby się nad tym drzewem znęcać - powiedział w "Pulsie Trójki" Paweł Lisiecki z PiS, komentując głośną ustawę o wycince drzew. 
Audio
  • Co dalej z ustawą o wycince drzew? (Puls Trójki)
Wycięte drzewa przy ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. W miejscu gdzie rosły 42 drzewa powstanie parking
Wycięte drzewa przy ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. W miejscu gdzie rosły 42 drzewa powstanie parkingFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione - zadeklarował w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Stwierdził też, że widać w tym prawie lobbing. Także minister środowiska nie wykluczył możliwości nowelizacji przepisów. - O ile jest jakaś luka prawna w ustawie, to trzeba ją naprawić - powiedział Jan Szyszko.

- Brakowało przy uchwalaniu tej ustawy konsultacji społecznych i międzyresortowych - przyznał Paweł Lisiecki z Prawa i Sprawiedliwości. Wskazał, że odpowiednie vacatio legis umożliwiłoby samorządom przygotowanie się do ustawy np. poprzez wprowadzenie planów zagospodarowania przestrzennego. - Dosyć enigmatyczny jest punkt dotyczący działalności gospodarczej. Jest możliwość obejścia tego w bardzo prosty sposób - dodał Lisiecki. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

- Należy wrócić do poprzedniego stanu jak najszybciej, w trosce o dobro przyrody - oceniła Gabriela Lenartowicz z Platformy Obywatelskiej. - Sposób i tryb procedowania tej ustawy łamał wszelkie normy regulaminowe - dodała. Przypomniała, że ustawa przeszła przez Sejm w zaledwie trzy dni i zignorowano propozycję rzetelnej debaty z udziałem organizacji pozarządowych i samorządów. 

Komu mogło zależeć na ustawie w takim kształcie i kto za nią lobbował? W jaki sposób teraz należy ją zmienić? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Paweł Lisiecki (PiS), Gabriela Lenartowicz (PO)
Data emisji: 21.02.2017
Godzina emisji: 17.45

fc/ei

Czytaj także

Szyszko: to samorządy są od kontroli, czy wycinka jest zgodna z prawem

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 19:55
Rolą samorządu, a nie państwa jest kontrola tego, czy wycinka drzew na prywatnej posesji jest zgodna z prawem - mówił w czwartek minister środowiska Jan Szyszko, odnosząc się do zliberalizowanych przepisów dotyczących usuwania drzew i krzewów z prywatnych działek.
rozwiń zwiń