X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory szefa RE. Jacek Saryusz-Wolski pokona Donalda Tuska?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 19:18
- Kwestia wyboru szefa Rady Europejskiej wbrew stanowisku państwa,  z którego on pochodzi jest tak w istocie pytaniem o przyszłość Unii Europejskiej - powiedziała w "Pulsie Trójki" Izabela Kloc z sejmowej komisji ds. UE. 
Audio
  • Jak oceniać zgłoszoną przez PiS kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej (Puls Trójki)
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: flickr/European People's Party/CC BY 2.0

Polska kontynuuje zabiegi dyplomatyczne, by uzyskać poparcie dla Jacka Saryusz-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej. Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski porusza ten temat w kuluarach w Brukseli, przy okazji spotkania unijnych szefów dyplomacji. Czy PiS faktycznie wierzy w szansę wyboru Saryusz-Wolskiego, czy chce tylko osłabić kandydaturę Donalda Tuska?

saryusz 663 free.jpg
Jacek Saryusz-Wolski odszedł z Europejskiej Partii Ludowej

- Trzeba ocenić dotychczasowe działania Tuska jako szefa RE - powiedziała Izabela Kloc i dodała, że drastycznie łamał on zasady neutralności wobec państwa członkowskiego, jakim jest Polska. Stwierdziła, że Donald Tusk w PE donosił na swój kraj i angażował się w akcje organów UE wymierzone przeciwko Polsce. Jak wskazała, w rzeczywistości chodziło o zafałszowanie obrazu naszej wewnętrznej dyskusji. - On nie może absolutnie liczyć na to, że polski rząd wysunie jego kandydaturę - podkreśliła. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Kłamstwa PiS powtarzane przez panią poseł są kompletnie nie do zaakceptowania - oponował Tadeusz Zwiefka. - Donald Tusk nigdy w PE nie powiedział ani jednego słowa przeciwko Polsce - przekonywał. Jego zdaniem, Tusk zrobił tyle ile mógł, a do polskiego rządu tylko apelował, by działał zgodnie z zasadami konstytucji. Europoseł wskazał, że wiarę w zwycięstwo Jacka Saryusz-Wolskiego podważył sam minister spraw zagranicznych, który w Brukseli powiedział dziennikarzom, że nie interesuje go, jakie poparcie uzyskał ten kandydat.

Czy Polska może zyskać na wyborze na szefa RE kandydata nie z Polski? Czy Unia Europejska dwóch prędkości stała się już faktem? Jaka będzie pozycja Polski w europejskich strukturach? Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji o Unii Europejskiej i miejscu Polski w tym projekcie. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Izabela Kloc (PiS), Tadeusz Zwiefka (PO)
Data emisji:
06.03.2017
Godzina emisji: 17.44

fc/mp

Czytaj także

Rzecznik rządu: wielu premierów zgłaszało uwagi wobec Tuska. Polska zdecydowała się wystawić lepszego kandydata

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 17:11
Jacek Saryusz-Wolski to jedyny kandydat Polski na stanowisko szefa RE- podkreślił rzecznik rządu Rafał Bochenek. Nie wyobrażamy sobie, żeby jakakolwiek osoba, zwłaszcza wywodząca się z Polski, mogła być wybrana na tę funkcję wbrew stanowisku polskiego rządu - dodał.
rozwiń zwiń