Co dalej z nowelizacją ustawy ws. wycinki drzew?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 19:28
- W najbliższą środę zaprezentujemy poprawki do nowelizacji ustawy o wycince drzew - powiedział na antenie Trójki Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gabriela Lenartowicz z Platformy Obywatelskiej stwierdziła, że część z nich jest absurdalna.
Audio
  • Co dalej z nowelizacją ustawy ws. wycinki drzew? (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Marsan/shutterstock.com

Dziś w Sejmie odbyło się obywatelskie wysłuchanie publiczne ws. dewastacji polskiej przyrody m.in. w kontekście wycinki drzew. Tymczasem Jarosław Kaczyński stwierdził tydzień temu, że "błąd w ustawie będzie naprawiony i że na najbliższym posiedzeniu Sejmu nowelizacja ta zostanie uchwalona".

- Ustawa rzeczywiście już jest od trzech tygodni w Sejmie. Szkoda, że z tym problemem nie uporaliśmy się na poprzednim posiedzeniu Komisji Środowiska. W tym czasie musieliśmy doprecyzować kilka kwestii związanych z działaniem tych zapisów m.in. w kontekście osób prowadzących działalność gospodarczą. Jestem jednak przekonany, że już w środę pokażemy wszystkie poprawki, które będą uwzględnione w nowelizacji wspomnianej ustawy - powiedział Wojciech Skurkiewicz.

Gabriela Lenartowicz dodała, że "Platforma Obywatelska jest za tym, by szybko procedować nad przywróceniem pożądanego stanu polskiej przyrody, zwłaszcza w kwestii wspomnianej wycinki drzew". - Wspomniane poprawki dotyczące chociażby zabraniania zbywania nieruchomości, na której wycięto drzewa, na cel działalności gospodarczej, są dla mnie absurdalne. W jaki sposób ma przebiegać kontrola nad tą kwestią? - pytała posłanka PO.

- Minister środowiska w drodze rozporządzenia wyda konkretne przepisy kontrolne w tej sprawie - dodał poseł Wojciech Skurkiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi:
Łukasz Walewski
Goście: Wojciech Skurkiewicz (PiS), Gabriela Lenartowicz (PO)
Data emisji: 20.03.2016
Godzina emisji: 17.45

koz/mk


Czytaj także

Koniec z masową wycinką drzew? Jest projekt nowelizacji ustawy

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 19:04
Grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ochronie przyrody. Chodzi o wprowadzenie przepisów, które będą dawały możliwość weryfikacji, czy wycinka drzew oraz krzewów była przeprowadzona w celach niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Inicjatywę skomentowali goście "Pulsu Trójki".
rozwiń zwiń