X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dalej z nowelizacją ustawy ws. wycinki drzew?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 19:28
- W najbliższą środę zaprezentujemy poprawki do nowelizacji ustawy o wycince drzew - powiedział na antenie Trójki Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gabriela Lenartowicz z Platformy Obywatelskiej stwierdziła, że część z nich jest absurdalna.
Audio
  • Co dalej z nowelizacją ustawy ws. wycinki drzew? (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Marsan/shutterstock.com

Dziś w Sejmie odbyło się obywatelskie wysłuchanie publiczne ws. dewastacji polskiej przyrody m.in. w kontekście wycinki drzew. Tymczasem Jarosław Kaczyński stwierdził tydzień temu, że "błąd w ustawie będzie naprawiony i że na najbliższym posiedzeniu Sejmu nowelizacja ta zostanie uchwalona".

- Ustawa rzeczywiście już jest od trzech tygodni w Sejmie. Szkoda, że z tym problemem nie uporaliśmy się na poprzednim posiedzeniu Komisji Środowiska. W tym czasie musieliśmy doprecyzować kilka kwestii związanych z działaniem tych zapisów m.in. w kontekście osób prowadzących działalność gospodarczą. Jestem jednak przekonany, że już w środę pokażemy wszystkie poprawki, które będą uwzględnione w nowelizacji wspomnianej ustawy - powiedział Wojciech Skurkiewicz.

Gabriela Lenartowicz dodała, że "Platforma Obywatelska jest za tym, by szybko procedować nad przywróceniem pożądanego stanu polskiej przyrody, zwłaszcza w kwestii wspomnianej wycinki drzew". - Wspomniane poprawki dotyczące chociażby zabraniania zbywania nieruchomości, na której wycięto drzewa, na cel działalności gospodarczej, są dla mnie absurdalne. W jaki sposób ma przebiegać kontrola nad tą kwestią? - pytała posłanka PO.

- Minister środowiska w drodze rozporządzenia wyda konkretne przepisy kontrolne w tej sprawie - dodał poseł Wojciech Skurkiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi:
Łukasz Walewski
Goście: Wojciech Skurkiewicz (PiS), Gabriela Lenartowicz (PO)
Data emisji: 20.03.2016
Godzina emisji: 17.45

koz/mk


Czytaj także

Koniec z masową wycinką drzew? Jest projekt nowelizacji ustawy

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 19:04
Grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ochronie przyrody. Chodzi o wprowadzenie przepisów, które będą dawały możliwość weryfikacji, czy wycinka drzew oraz krzewów była przeprowadzona w celach niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Inicjatywę skomentowali goście "Pulsu Trójki".
rozwiń zwiń