X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Politycy o nowelizacji ustawy o ochronie przyrody

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 18:08
- Ta ustawa wymaga naprawy. To, że była ona źle stosowana, trzeba widzieć w szerszym kontekście ogólnego systemu ochrony przyrody. Należy oddać, że ta ustawa została mocno propagandowo rozkręcona, jak ten słynny "fake news" o wiewiórce na przeciętym pniu - mówił na antenie radiowej Trójki senator PiS Marek Pęk. - Całe to prawo jest pisane na kolanie - stwierdziła posłanka Nowoczesnej Ewa Lieder.  
Audio
  • Ewa Lieder i Marek Pęk zgodzili się, że ustawa o ochronie przyrody nie jest doskonała (Puls Trójki)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Lukiyanova Natalia frenta/Shutterstock.com

Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział, że w rządzie panuje zasada lojalności i że premier przypomniała, iż "jesteśmy jedną drużyną". Prowadzący "Puls Trójki" zapytał senatora PiS, czemu przypominanie takich faktów jest potrzebne.

- Zawsze siłą partii rządzącej jest to, że jest zgranym zespołem, z liderami, którzy nad tym wszystkim czuwają. Ostatnio pojawiły się doniesienia medialne o jakimś przesileniu, dużo było krytyki pod adresem Prawa i Sprawiedliwości, dlatego trzeba było postawić taką "kropkę nad i", że wszystko jest w porządku. Jest premier, jest rząd, jest lider, myślę, że idziemy w dobrym kierunku - mówił Marek Pęk.

Zmiana nastąpiła w Nowoczesnej - Ryszard Petru ustąpił z funkcji szefa klubu parlamentarnego partii, zastąpiła go Katarzyna Lubnauer. Petru pozostanie szefem partii.

- Ryszard Petru będzie mógł chwilę odpocząć, nabrać sił. Tak jest, jak spadają notowania. Zawsze kapitan drużyny musi się zastanowić nad zmianami - stwierdziła Ewa Lieder, posłanka Nowoczesnej. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Goście "Pulsu Trójki" mówili również o nowelizacji ustawy o ochronie przyrody.

- Ta ustawa miała słuszny cel. Natomiast to, co wokół niej się działo, zwłaszcza w miastach, miało pewien niepokojący charakter. Teraz powinno się potraktować te prace nad nowelizacją jako pewną formę kompromisu z naszej strony, pewien krok wstecz - podkreślił senator PiS. - Ta ustawa wymaga naprawy - dodał.

- Całe to prawo jest przyjmowane na kolanie. I w takim pośpiechu, że ma niesamowite dziury, które powodują, że kto będzie chciał, to przepisy obejdzie. I już się tak dzieje. W Warszawie, w pewnym miejscu gdzie wycięto wiele drzew, jest ogłoszenie o sprzedaży tego terenu - zaznaczyła posłanka Nowoczesnej. - Musimy mieć świadomość, że to jest po prostu złe prawo i źle zrobione - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Ewa Lieder (Nowoczesna), Marek Pęk (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 26.04.2017
Godzina emisji: 17.44

dcz/ei

Czytaj także

Grzegorz Schetyna: prawdziwy sondaż to jest ten w dniu wyborów

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 08:57
- To jest zawsze coś sympatycznego, jak widać efekt pracy, ale zwykle powtarzam, że prawdziwy sondaż to jest ten w dniu wyborów. Będziemy ciężko pracować, aby on był najlepszy z możliwych - mówił na antenie radiowej Trójki Grzegorz Schetyna, szef PO.
rozwiń zwiń