X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy referendum ws. konstytucji dojdzie do skutku?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 18:40
- Pomysł przeprowadzenia referendum ws. konstytucji jest na razie niedoprecyzowany – stwierdził na antenie Trójki Agaton Koziński z "Polska The Times". Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" dodał, że "najpierw powinno się przeprowadzić dyskusję o Polsce, a potem dopiero o konstytucji".
Audio
  • Paweł Wroński: próba przeprowadzenia referendum zgodnie z art. 125 jest de facto próbą obejścia systemu konstytucyjnego (Puls Trójki)
Konstytucja RP z 1997 roku
Konstytucja RP z 1997 roku Foto: Jan Graczynski / East News

- Referendum ws. konstytucji to na razie pomysł na pomysł. Prezydent nie zdradził, jaka będzie formuła, ile będzie pytań i czy będzie to zmiana całkowita, czy częściowa. Warto jednak zauważyć, że wszyscy mówią o tym, że tę konstytucję trzeba zmieniać. Przestrzeń do dyskusji więc jest. Wszystko będzie zależało od tego, czy ta debata będzie poprowadzona w sposób otwarty i czy będzie formuła do wypracowania kompromisu. Do zmiany jest natomiast kilka spraw. Widać chociażby, jak kuleje podział na premiera i prezydenta – powiedział Agaton Koziński.

Paweł Wroński dodał, że "konstytucję się zmienia wtedy, kiedy można ją zmienić".  - Została tak skonstruowana, by zmieniać ją w możliwej zgodzie politycznej. Prezydent nie wzbudza natomiast zaufania w części opozycji. Niewiele zrobił też, by to zaufanie zdobyć. Próba przeprowadzenia referendum zgodnie z art. 125 jest de facto próbą obejścia systemu konstytucyjnego, bo w ustawie zasadniczej mamy dokładnie opisany tryb jej zmieniania. Ja osobiście czekam najpierw na dyskusję o państwie polskim, a później o konstytucji.  Samo referendum wypisuje się natomiast w kalendarz wyborczy i może mieć negatywny wpływ na wybory samorządowe – dodał Wroński.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której zaproszeni goście odnieśli się też do zmian na stanowisku rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy i dyskusji wokół Obozu Narodowo-Radykalnego.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Agaton Koziński ("Polska The Times"), Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji: 5.05.2017
Godzina emisji: 17.44

koz/fbi

Czytaj także

Zmiany w konstytucji. Komentarz eksperta

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 13:55
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział zmiany w konstytucji i referendum ws. nowej ustawy zasadniczej. Zapowiedź wywołała wiele komentarzy wszystkich ugrupowań politycznych. O procedurze i wprowadzeniu ewentualnych zmian w konstytucji opowiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jarosław Szymanek z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń