X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rekordowo niskie bezrobocie. "To iluzoryczne szczęście"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 18:22
Według wstępnych szacunków Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej bezrobocie w kwietniu ukształtowało się na poziomie 7,7 procent, czyli co oznacza o 0,4 punktu procentowego mniej niż w marcu. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Bogusław Chrabota i Marcin Celiński o bezrobociu w Polsce (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Sergey Nivens/ Shutterstock.com

Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita") tłumaczył, że to iluzoryczne szczęście. Jego zdaniem w Polsce brakuje rąk do pracy. - Każdy, kto zna elementarne problemy polskiej przedsiębiorczości, o tym wie. Dzieje się tak dlatego, że ponad milion Polaków wyjechało w ostatnich latach do krajów zachodnich i są konkurencją dla lokalnego rynku pracy - podkreślił gość Trójki. Dodał przy tym, że należy oddzielić bezrobocie od nieaktywności zawodowej.

Ze swoim przedmówcą zgodził się Marcin Celiński ("Liberte"). Jak mówił, Polacy wyjechali za lepiej płatną pracą, a przyjeżdżającym do nas Ukraińcom nie jest łatwo legalnie pracować. - Dlatego oni nie za bardzo tę lukę wypełniają - zaznaczył dziennikarz. Jego zdaniem w Polsce brakuje ludzi do pracy przede wszystkim w usługach.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita") i Marcin Celiński ("Liberte")
Data emisji: 9.05.2017
Godzina emisji: 17.44

mr/ei

Czytaj także

Bezrobocie w kwietniu wyniosło 7,7 proc. Premier Beata Szydło: praca i godna płaca to prawdziwa wolność

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 20:15
Premier Beata Szydło powiedziała, że spadek bezrobocia jest wynikiem realizacji programu rządu. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że stopa bezrobocia wyniosła w kwietniu 7,7 procent.
rozwiń zwiń