X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie znaczenie ma spór wokół imigrantów w Europie? "Potem już nie powstrzymamy podobnych praktyk"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 18:42
- Gra się toczy przede wszystkim o to, czy kraje najsilniejsze w Europie mogą narzucić swoją wolę w sprawie absolutnie kluczowej krajom słabszym. I dlatego uważam, że opór rządu i prezydenta w tej sprawie jest absolutnie słuszny. Jeżeli raz na to pozwolimy w ważnej sprawie to potem już nie powstrzymamy podobnych praktyk - mówił w radiowej Trójce Łukasz Warzecha, publicysta "Do Rzeczy". - Wspieram tutaj papieża Franciszka i polski episkopat, który mówi, że trzeba nieść pomoc, także w Polsce - stwierdził Wiesław Dębski.
Audio
  • Publicyści rozmawiali o kwestii imigrantów i znaczeniu wizyty prezydenta Niemiec w Polsce (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Anjo Kan/Shutterstock

Komisja Europejska w środę ponownie zagroziła Polsce, Węgrom i Austrii postępowaniami za odmowę przyjęcia uchodźców.

- Polacy są niemal jednomyślni w kwestii uchodźców, nie chcą ich przyjmować. Moim zdaniem to jest słuszne stanowisko, dlatego że gra toczy się nie tylko o to czy ulokować te parę tysięcy ludzi w Polsce, bo pewnie byśmy mogli to technicznie zrobić. Czy to jest bezpieczne - miałbym wątpliwości - mówił w radiowej Trójce Łukasz Warzecha, publicysta "Do Rzeczy".

- Trzeba przyjmować uchodźców a nie imigrantów. Imigranci to jest zupełnie inna sprawa i nie należy tego mylić. To nie jest tak, że jak my chcemy coś robić z Francją i Niemcami, to ulegamy i jesteśmy na kolanach. Mamy do załatwienia ważne sprawy, nie można jednej wyjąć i powiedzieć, że tę załatwiamy, całość trzeba załatwiać  - stwierdził Wiesław Dębski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

W audycji omawiano też wizytę w Warszawie wybranego w marcu tego roku prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeiera. Po spotkaniu z Andrzejem Dudą i wspólnej konferencji, polityk odwiedził Targi Książek na Stadionie Narodowym. 

- Myślę, że jakichś przełomowych wypowiedzi czy komentarzy nie możemy się spodziewać. Ta wizyta jednak pokazuje, że stosunki między Polską i Niemcami, choć być może nie opierają się na porozumieniu we wszystkich sprawach, tutaj w kwestii imigrantów jest rozbieżność, jest problem Nord Stream 2, kwestie klimatyczne, są to bardzo żywe i bardzo aktualne stosunki, zarówno na poziomie rządowym jak i na poziomie prezydentów. Zresztą prezydent Niemiec pełni rolę ceremonialną, on nie może podejmować decyzji, ma kompetencje znacznie mniejsze niż prezydent Polski. Te kontakty jednak są ważne - mówił Warzecha.

- Zgadzam się, że rola prezydenta Niemiec nie jest wielka, ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że nie jest to ważna wizyta. W Europie, w UE trwa jakby nowe rozdanie, mówię o podziale na Europę dwóch prędkości i nam powinno zależeć, żeby być w ramach Trójkąta Weimarskiego w pierwszej grupie. Nie jesteśmy w strefie euro, co nam bardzo przeszkadza. Jeśli chcemy być w tej grupie najwięcej znaczących państw, musimy zabiegać o wsparci Niemiec – podkreślił Wiesław Dębski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta 
Goście: Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy"), Wiesław Dębski (publicysta)
Data emisji: 18.05.2017
Godzina emisji: 17.44

dcz/gs

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: Europa potrzebuje dziś dobrej współpracy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 13:31
- Musimy działać solidarnie. Drogą nie jest budowanie podziałów, tylko ich usuwanie - powiedział Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem.
rozwiń zwiń