X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji. "Grillowanie" opozycji?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 18:41
W poniedziałek po południu zaczęło się robocze spotkanie członków komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. - Komisja jest niekonstytucyjna, chodzi o grillowanie opozycji - ocenił w Trójce Jan Grabiec z PO. - Skoro jest niekonstytucyjna, to dlaczego PO głosowało za jej powołaniem i ma w składzie swojego reprezentanta? - pytał Dominik Tarczyński z PiS.
Audio
  • Jan Grabiec (PO) i Dominik Tarczyński (PiS) o pracach komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji (Puls Trójki)
Warszawa (zdjęcie ilustracyjne)
Warszawa (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay.com/tpsdave

W ocenie Jana Grabca komisja weryfikacyjna jest niekonstytucyjna i służyć ma jedynie medialnemu wypromowaniu Patryka Jakiego. - Jest obliczona tylko na to, by politycznie "grillować" Platformę Obywatelską. Wydano 2500 decyzji o reprywatyzację, ta komisja nie jest w stanie ich rozpatrzeć w ciągu 208 lat. To kombinowanie z komisją służy tylko występom telewizyjnym wiceministra Jakiego, który - jak słyszałem - chce zostać prezydentem Warszawy - mówił jan Grabiec. - Gdyby chodziło o kwestie reprywatyzacji, to zapewne przez półtora roku rządów PiS-u uchwalilibyśmy ustawę reprywatyzacyjną. A tak nie mamy ustawy, nie mamy jasnych reguł reprywatyzacji - dodał poseł PO.

W odpowiedzi na zarzuty Jana Grabca Dominik Tarczyński pytał, dlaczego - skoro w opinii posła PO komisja jest niekonstytucyjna - Platforma ma w niej swojego reprezentanta. - Jeżeli byłoby to ciało niekonstytucyjne, to Platforma nie powinna wystawiać swojego członka do tej komisji. Hanna Gronkiewicz-Waltz została tak naprawdę "ścięta" przez posłów Platformy, ponieważ zagłosowali za swoim kandydatem i za komisją - mówił Dominik Tarczyński.

Pytany o to, które ze spraw staną się przedmiotem obrad komisji, poseł PiS powiedział, że będą to te grunty i nieruchomości, których wartość była największa. - Minister Jaki będzie chciał zacząć od największych przekrętów, ale także od tych, w których interes publiczny jest największy, gdzie jest szansa uratować to, co się da jeszcze uratować - mówił Dominik Tarczyński.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Jan Grabiec (Platforma Obywatelska), Dominik Tarczyński (Prawo i Sprawiedliwość) 
Data emisji: 29.05.2017
Godzina emisji: 17.44

dad/mk

Czytaj także

Czy interwencje policji powinny być nagrywane?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 15:08
Dwa lata temu poprzedni rząd przedstawił strategię działań dotyczącą nadużyć w policji. I choć była ona chwalona przez nowy rząd, do dziś nie została wprowadzona. Jednym z pomysłów było zaopatrzenie każdego funkcjonariusza w minikamerę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Weryfikacyjna zaczyna pracę. "Mamy świadomość, że jest wielu nieżyczliwych"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 08:47
Komisja Weryfikacyjna, która ma badać dziką reprywatyzację w Warszawie, rozpoczyna pracę. Dziś w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości odbędzie się pierwsze robocze posiedzenie tego gremium.
rozwiń zwiń