Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji. "Grillowanie" opozycji?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 18:41
W poniedziałek po południu zaczęło się robocze spotkanie członków komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. - Komisja jest niekonstytucyjna, chodzi o grillowanie opozycji - ocenił w Trójce Jan Grabiec z PO. - Skoro jest niekonstytucyjna, to dlaczego PO głosowało za jej powołaniem i ma w składzie swojego reprezentanta? - pytał Dominik Tarczyński z PiS.
Audio
  • Jan Grabiec (PO) i Dominik Tarczyński (PiS) o pracach komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji (Puls Trójki)
Warszawa (zdjęcie ilustracyjne)
Warszawa (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay.com/tpsdave

W ocenie Jana Grabca komisja weryfikacyjna jest niekonstytucyjna i służyć ma jedynie medialnemu wypromowaniu Patryka Jakiego. - Jest obliczona tylko na to, by politycznie "grillować" Platformę Obywatelską. Wydano 2500 decyzji o reprywatyzację, ta komisja nie jest w stanie ich rozpatrzeć w ciągu 208 lat. To kombinowanie z komisją służy tylko występom telewizyjnym wiceministra Jakiego, który - jak słyszałem - chce zostać prezydentem Warszawy - mówił jan Grabiec. - Gdyby chodziło o kwestie reprywatyzacji, to zapewne przez półtora roku rządów PiS-u uchwalilibyśmy ustawę reprywatyzacyjną. A tak nie mamy ustawy, nie mamy jasnych reguł reprywatyzacji - dodał poseł PO.

W odpowiedzi na zarzuty Jana Grabca Dominik Tarczyński pytał, dlaczego - skoro w opinii posła PO komisja jest niekonstytucyjna - Platforma ma w niej swojego reprezentanta. - Jeżeli byłoby to ciało niekonstytucyjne, to Platforma nie powinna wystawiać swojego członka do tej komisji. Hanna Gronkiewicz-Waltz została tak naprawdę "ścięta" przez posłów Platformy, ponieważ zagłosowali za swoim kandydatem i za komisją - mówił Dominik Tarczyński.

Pytany o to, które ze spraw staną się przedmiotem obrad komisji, poseł PiS powiedział, że będą to te grunty i nieruchomości, których wartość była największa. - Minister Jaki będzie chciał zacząć od największych przekrętów, ale także od tych, w których interes publiczny jest największy, gdzie jest szansa uratować to, co się da jeszcze uratować - mówił Dominik Tarczyński.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Jan Grabiec (Platforma Obywatelska), Dominik Tarczyński (Prawo i Sprawiedliwość) 
Data emisji: 29.05.2017
Godzina emisji: 17.44

dad/mk

Czytaj także

Czy interwencje policji powinny być nagrywane?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 15:08
Dwa lata temu poprzedni rząd przedstawił strategię działań dotyczącą nadużyć w policji. I choć była ona chwalona przez nowy rząd, do dziś nie została wprowadzona. Jednym z pomysłów było zaopatrzenie każdego funkcjonariusza w minikamerę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Weryfikacyjna zaczyna pracę. "Mamy świadomość, że jest wielu nieżyczliwych"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 08:47
Komisja Weryfikacyjna, która ma badać dziką reprywatyzację w Warszawie, rozpoczyna pracę. Dziś w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości odbędzie się pierwsze robocze posiedzenie tego gremium.
rozwiń zwiń