Szef MSWiA: służby nie sygnalizują zagrożenia w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 18:24
- Nie mamy takich problemów z jakimi boryka się zachód Europy - mówił w "Pulsie Trójki" Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji.
Audio
  • Mariusz Błaszczak o zagrożeniu terrorystycznym (Puls Trójki)

W sobotę wieczorem furgonetka wjechała w tłum ludzi na Moście Londyńskim w centrum brytyjskiej stolicy. Wkrótce potem napastnicy atakowali przechodniów nożami na pobliskim Borough Market. W zamachu zginęło 7 osób, a niemal 50 zostało rannych.

Mariusz Błaszczak tłumaczył, że u nas sytuacja jest zupełnie inna niż na zachodzie Europy. Jak mówił gość Trójki, żeby przygotować zamach trzeba mieć zaplecze, którego w Polsce nie ma.

- Na zachodzie Europy są dzielnice, do których nie zapuszcza się nawet policja. Czy należy wiązać uchodźców z zamachami? Tak, takie skupiska, getta, mogą stanowić i stanowią zaplecze dla muzułmańskich terrorystów, którzy zabijają siebie i niewinnych ludzi - podkreślił szef MSWiA.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Minister dodał, że Polska nie zamierza opuszczać strefy Schengen, a nasza zewnętrzna granica  jest pilnie strzeżona.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz 
Goście: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji)
Data emisji: 05.06.2017
Godzina emisji: 17.44

mr/ei

Czytaj także

Kazimierz Michał Ujazdowski: chciałbym, żeby Polska miała służby na poziomie brytyjskim

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 09:35
- Dojrzałe państwa wypracowują mechanizmy zwalczania terroryzmu - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" europoseł niezależny Kazimierz Michał Ujazdowski. 
rozwiń zwiń