X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy należy zakazać handlu w niedziele? Politycy podzieleni

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 18:32
Posłowie pracują nad obywatelskim projektem dotyczącym ograniczenia handlu w niedziele. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki" - Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna) i Jan Mosiński (PiS).
Audio
  • Paulina Hennig-Kloska i Jan Mosiński o sprawie zakazu handlu w niedzielę (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Paulina Hennig-Kloska uważa, że zakaz handlu w niedziele nie powinien być wprowadzony. Jak mówiła posłanka, ucierpią na tym przede wszystkim małe sklepiki, które generują największyą część swojego obrotu właśnie w niedziele. - To około 30 procent. Duże sieci w niedziele mają tylko 10 procent obrotu. Im będzie łatwiej to odrobić w inne dni tygodnia - zaznaczyła.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Jan Mosiński podkreślił, że należy ograniczyć handel w niedziele, gdyż trzeba ten dzień przywrócić rodzinom. Poseł PiS tłumaczył, że jego partia szanuje odmienne zdanie w tej sprawie i samą ustawą nie da się zmienić myślenia tej części społeczeństwa, która chce chodzić do galerii handlowych w niedziele. - Ale jest znaczna część, zwłaszcza kobiet, które niedziele wolą spędzić w domu, a nie w pracy - stwierdził polityk.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz 
Goście: Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna) i Jan Mosiński (PiS)
Data emisji: 6.06.2017
Godzina emisji: 17.44

mr/mk

Czytaj także

"To nie jest restrykcyjny projekt". Alfred Bujara o handlu w niedzielę

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 13:07
- Zgłosiliśmy projekt nie całkowicie zakazujący, a ograniczający handel w niedzielę - mówił w radiowej Jedynce Alfred Bujara, przewodniczący sekcji krajowej pracowników handlu NSZZ "Solidarność".
rozwiń zwiń