X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dalej z referendum ws. reformy edukacji?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 18:49
- My w przeciwieństwie do Platformy Obywatelskiej słuchamy głosów obywateli, nawet jeśli nie zgadzamy się w niektórych kwestiach. Dlatego pozwoliliśmy, żeby wniosek ws. referendum był rozpatrywany dalej – powiedział Dariusz Piątkowski (PiS). Krystyna Szumilas (PO) stwierdziła z kolei, że "to co w tej chwili robi PiS to obłudne działanie, które jest bardzo nieuczciwe wobec obywateli".
Audio
  • Co dalej z referendum ws. reformy edukacji? (Puls Trójki)
Od lewej: posłanki PO Krystyna Szumilas i Urszula Augustyn oraz prezes ZNP Sławomir Broniarz, podczas konferencji prasowej w Sejmie
Od lewej: posłanki PO Krystyna Szumilas i Urszula Augustyn oraz prezes ZNP Sławomir Broniarz, podczas konferencji prasowej w SejmieFoto: PAP/Jakub Kamiński

W czwartek Sejm zdecydował w głosowaniu o skierowaniu do sejmowej komisji ustawodawczej wniosku obywatelskiego o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji. O takie skierowanie wniosku obywatelskiego wniósł klub PiS.

- Szanujemy głos obywateli, którzy podpisali się pod wnioskiem ws. referendum, dlatego skierowaliśmy go do komisji, by dalej nad nim pracować. Przez ostatnie dwa miesiące ciężko pracowaliśmy w parlamencie nad tą kwestią. Pragnę jednak zaznaczyć, że dzisiaj pomysł referendum jest w dużej mierze działaniem po czasie. Nawet gdyby głosowanie się odbyło i część osób byłaby przeciwna reformom, to dopiero wtedy zaczął by się chaos. Tymczasem reforma przywraca normalność w szkole i jest realizacją postulatów ogromnej części Polaków – powiedział Dariusz Piątkowski.

Krystyna Szumilas stwierdziła z kolei, że "to pokrętna gra na czas na zasadzie »jesteśmy za a nawet przeciw«". - PiS zmarnowało już dwa miesiące, bo właśnie wtedy wniosek znalazł się w Sejmie i wtedy można było przeprowadzić debatę. Zresztą nawet dziś można było tę uchwałę przegłosować. To paradoksalna sytuacja. Do obywatela trafia sygnał, że PiS jest za referendum, a rodzice cały czas się zastanawiają, czy się odbędzie. Gdyby posłowie PiS-u byli uczciwi, to dzisiaj, to referendum zostało by przegłosowane. To co w tej chwili robi ta partia to obłudne działanie, które jest bardzo nieuczciwe wobec obywateli – dodała Szumilas.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Dariusz Piątkowski (Prawo i Sprawiedliwość), Krystyna Szumilas (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 22.06.2017
Godzina emisji: 17.44

koz/gs

Czytaj także

Sejm: kluby opozycyjne za przeprowadzeniem referendum ws. reformy edukacji

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 07:04
Wszystkie kluby opozycyjne opowiedziały się za przeprowadzeniem ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji podczas debaty sejmowej nad nim, która odbyła się w Sejmie w nocy z wtorku na środę. Za skierowaniem wniosku do komisji opowiedziało się PiS.
rozwiń zwiń