X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy zeznania Marcina P. przed komisją ds. Amber Gold są wiarygodne?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 18:53
- Zeznania Marcina P. nie są wstrząsające, ale odsłoniły kilka ciekawych wątków związanych z finansowaniem Amber Gold – powiedział na antenie Trójki Janusz Cichoń (PO). Paweł Grabowski (Kukiz’15) dodał, że bardziej szokujące od zeznań jest to, jak funkcjonowało państwo w tym czasie.
Audio
  • Czy zeznania Marcina P. przed komisją ds. Amber Gold są wiarygodne? (Puls Trójki)
B. szef Amber Gold Marcin P. podczas wyjazdowego przesłuchania przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold
B. szef Amber Gold Marcin P. podczas wyjazdowego przesłuchania przed sejmową komisją śledczą ds. Amber GoldFoto: PAP/Tomasz Gzell

W warszawskim sądzie okręgowym zakończyło się posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Komisja przesłuchiwała byłego szefa spółki Marcina P., który został przetransportowany na posiedzenie z jednego z aresztów w okolicach Trójmiasta.

- Nie jestem wstrząśnięty tymi zeznaniami, bo w gruncie rzeczy wszyscy wiedzieliśmy, że Amber Gold "to lipa" dość wcześnie. Komunikaty KNF na ten temat pojawiały się już w 2011 r. Interesującym wątkiem jest natomiast to, skąd Marcin P. wziął pieniądze na finasowanie tego przedsięwzięcia. Wygląda na to, że było to robione w oparciu o SKOK-i.  Nie ulega wątpliwości, że Marcin P. nigdy nie był wiarygodny. Czarował natomiast w wymiarze marketingowym dość zgrabnie, skoro tylu ludzi zawierzyło mu swoje pieniądze. Ciekawe, że nie czuje się winny w kontekście skali oszustwa jakiego dokonał - powiedział Janusz Cichoń.

Paweł Grabowski dodał, że również nie jest zaskoczony zeznaniami. – Bardziej wstrząsające są informacje o tym, jak państwo działało w tamtym okresie. - Ciekawe jest też to, że chciał się trzymać jak najdalej od polityków, żeby spółki nie były z nimi powiązane. Tymczasem zaangażowanie polityków było tu oczywiste. Jeżeli chodzi o wiarygodność Marcina P., to jest ona bliska zeru. Zastanawiam się tylko, czy on robi to świadomie, czy nie zdaje sobie sprawy w jakim procederze brał udział – powiedział Grabowski.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

 ***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Janusz Cichoń (PO), Paweł Grabowski (Kukiz’15)
Data emisji: 28.06.2017
Godzina emisji: 17.44

koz/gs

Czytaj także

Marcin P.: zarobiłem ok. 20 mln zł w ciągu całej działalności Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 15:52
W warszawskim sądzie okręgowym zakończyło się posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Komisja przesłuchiwała byłego szefa spółki Marcina P., który został przetransportowany na posiedzenie z jednego z aresztów w okolicach Trójmiasta.
rozwiń zwiń