X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka jest cena przemówienia Donalda Trumpa w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 18:37
- Nie było w historii relacji polsko-amerykańskich takiego przemówienia - komentował Piotr Zaremba z tygodnika "wSieci". Z kolei Łukasz Pawłowski z "Kutury Liberalnej" ocenił wystąpienie Trumpa jako "bardzo bojowe" i przyznał, że pojawiły się po nim kolejne pytania o przyszłość sytuacji na świecie.
Audio
  • Piotr Zaremba (wSieci), Łukasz Pawłowski (Kultura Liberalna) o skutkach wystąpienia Donalda Trumpa w Warszawie (Puls Trójki/Trójka)
Donald Trump na Placu Krasińskich
Donald Trump na Placu KrasińskichFoto: PAP/EPA/SZILARD KOSZTICSAK

W przemówieniu wygłoszonym na Placu Krasińskich w Warszawie Donald Trump podkreślił przywiązanie USA do art. 5 traktatu NATO o obronie kolektywnej i zaakcentował konieczność wypełniania przez wszystkich członków sojuszu zobowiązań finansowych. Prezydent USA krytykował też działania Rosji na Ukrainie. 

Amerykański przywódca mówił również, że kraje Europy Środkowo-Wschodniej mogą liczyć na pomoc USA w budowaniu niezależności energetycznej. - Jesteśmy w stanie zagwarantować wam dostęp do źródeł energii, aby Polska i jej sąsiedzi nigdy już nie byli zakładnikami tylko jednego dostawcy energii - deklarował podczas przemówienia na Placu Krasińskich. 

Jak mówił na antenie radiowej Trójki Piotr Zaremba, jest prawdopodobne, że przemówienie Donalda Trumpa wywarło na Amerykanach wrażenie postrzegania Polski jako poważnego sojusznika. Dzięki temu, jak tłumaczył publicysta, społeczeństwo amerykańskie będzie lepiej przyjmowało decyzję o udzielaniu Polakom pomocy. - Po tym wystąpieniu niewątpliwie sami Amerykanie mogą mieć mniej kłopotów z zaakceptowaniem takiej decyzji. On nam ofiarował coś bezcennego: bezpłatny PR, który moim zdaniem może być warty wiele milionów dolarów - stwierdził Zaremba. 

Z kolei Łukasz Pawłowski zauważył, że przemówienie Donalda Trumpa miało szerszy kontekst niż tylko chwalenia dążenia Polaków do wolności. W ocenie publicysty na szczególną uwagę zasługują te fragmenty wystąpienia amerykańskiego prezydenta, mówiące o poświęceniu państw Zachodu w obronie własnych wartości bez względu na koszty. - Jeżeli uznajemy, że Donald Trump to polityk, który myśli w kategoriach biznesowych, to trzeba zadać sobie pytanie: co on miał z wizyty w Warszawie? - zastanawiał się Łukasz Pawłowski. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Goście: Piotr Zaremba (wSieci), Łukasz Pawłowski (Kultura Liberalna)
Data emisji: 7.07.2017
Godzina emisji: 17.44

dad/czaj

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: przemowa Trumpa to apel o zmianę polityki europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 10:06
- W swoim przemówieniu Donald Trump podkreślił, że nasz region może być siłą Europy. Rozczarowanie działaniami Unii było widoczne, bo zaapelował o to, by Unia stała się wspólnotą cywilizacyjną. To zdecydowanie pewnego rodzaju krytyka tego, co dzieje się w Europie – powiedział na antenie Trójki sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń