X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Komisja ma weryfikować decyzje administracyjne. Z tego zadania się wywiązuje"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 19:15
Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy zajmowała się w środę sprawą nieruchomości przy Marszałkowskiej 43 zwróconej w 2010 r. To druga - po Poznańskiej 14 - badana przez komisję sprywatyzowana nieruchomość z lokatorami. Kolejną rozprawę komisji weryfikacyjnej komentowali w audycji "Puls Trójki" Oliwer Kubicki z Ministerstwa Sprawiedliwości, rzecznik prasowy komisji oraz Jan Grabiec, rzecznik klubu Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Jan Grabiec i Oliwer Kubicki o kolejnym posiedzeniu komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji (Puls Trójki/Trójka)
Przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki i członek komisji Paweł Lisiecki podczas posiedzenia komisji.
Przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki i członek komisji Paweł Lisiecki podczas posiedzenia komisji.Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

- Mamy kolejne szokujące i bardzo owocne w ustalenia posiedzenie i rozprawę komisji weryfikacyjnej – mówił Kubicki. Wyjaśnił, że szokujące są zeznania jednego ze świadków, który przyznał, że w sprawie był tylko "słupem".

Beata Michniewicz pytała, czy w pracach komisji istnieją problemy z procedurami. Jako przykład podała odmowę zeznań osoby wezwanej jako pełnomocnika, a nie świadka.

- Komisja ma problemy od powstania, a można powiedzieć, że nawet jeszcze wcześniej. Podstawa prawna na której pracuje komisja, ma cechy niekonstytucyjności, mówili o tym prawnicy. Może dlatego te kłopoty prawne się pojawiają, że przewodniczącym komisji jest pan minister Jaki, który nie ma przygotowania prawnego, wykształcenia prawnego, to są dla niego wszystko nowe rzeczy, których się uczy - mówił rzecznik PO. Ocenił, że komisja służy bardziej celom politycznym i pod tym względem minister Jaki swoją rolę wypełnia.

Z taką oceną nie zgodził się rzecznik komisji weryfikacyjnej. - Odmowa zeznań wynikała z tego, że pani (Iwona Gerwin – red.) występuje w kilu rolach w tym postępowaniu. Oczywiście jest pełnomocnikiem jednej ze stron, ale jest także – jak się okazuje – partnerką i ma dziecko z jednym ze świadków, który jest kluczowy w tej sprawie reprywatyzacji, który jest jednocześnie bratem byłego urzędnika p. Hanny Gronkiewicz-Waltz – mówił Kubicki. Podkreślił, że komisja nie została powołana po to by, tylko wyjaśniać kulisy reprywatyzacji, tylko po to by weryfikować decyzje administracyjne. - Z tego zadania komisja się wywiązuje. Cztery decyzje zostały już uchylone i zobaczymy jakie będą dalsze losy kolejnych nieruchomości.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: 
Beata Michniewicz
Goście: Jan Grabiec (Platforma Obywatelska), Oliwer Kubicki (Ministerstwo Sprawiedliwości)
Data emisji: 06.09.2017
Godzina emisji: 17.44

pr/gs

Czytaj także

Hanna Gronkiewicz-Waltz złamała prawo? Komisja weryfikacyjna zawiadamia prokuraturę

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 19:30
Komisja Weryfikacyjna skieruje do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Poinformował o tym na Twitterze przewodniczący komisji Patryk Jaki. Decyzja zapadła podczas niejawnego posiedzenia komisji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: batalia o Tykocińską 30. Jak długo kamienica pozostanie w prywatnych rękach?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 19:08
Sąd zdecyduje o losach lokatorów kamienicy przy Tykocińskiej 30 w Warszawie. Budynek został zwrócony spadkobiercom byłych właścicieli na podstawie sfałszowanego testamentu. Choć udało się udowodnić winę, nieruchomość wciąż jest w prywatnych rękach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera reprywatyzacyjna. Komisja weryfikacyjna badała sprawę Marszałkowskiej 43. Kolejna kara dla prezydent miasta

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 17:40
- To była powszechna wiedza w mieście, jak dokonywano remontu jakiejś kamienicy to się pojawiali spadkobiercy - mówiła w środę przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji mieszkanka kamienicy przy ul. Marszałkowskiej 43 Krystyna Wrońska. Dodała, że gdy w 2010 roku nieruchomość została przejęta przez spadkobierczynie praw do niej okazało się, że ich pełnomocniczka - prowadząca sprawę w Biurze Gospodarki Nieruchomościami - Iwona Gerwin jest z nimi spokrewniona. Karą grzywny po raz kolejny ukarano Hannę Gronkiewicz-Waltz.
rozwiń zwiń