Czy prokurator generalny idzie na wojnę z prezydentem?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 18:32
- Sprawa jest skomplikowana, a jej rozstrzygnięcie nie jest proste. To, że sprawa wyciekła do mediów właśnie teraz trudno traktować inaczej, niż uderzenie w prezydenta - mówił na antenie radiowej Trójki publicysta Jakub Jałowiczor.
Audio
  • Czy śledztwo ws. wyłudzeń podatku VAT jest atakiem na prezydenta? (Puls Trójki)
Prof. Michał Królikowski
Prof. Michał KrólikowskiFoto: PAP/Jakub Kamiński

Michał Królikowski współautor prezydenckich projektów o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa mówił dziś na antenie RMF FM, że atak wymierzony w niego jest tak naprawdę atakiem wymierzonym w prezydenta. Zaprzecza temu prokuratura, która twierdzi, że śledztwo dotyczące wyłudzeń z podatku VAT nie ma związku z Pałacem Prezydenckim.

- Można przyjąć, że wszystko dzieje się za sprawą działań prokuratury, które nie mają żadnego kontekstu politycznego, a przecieki z prokuratury też są przypadkiem, jednak trudno w to uwierzyć. Trudno nie wpisać tego w szerszy kontekst wojen w obozie władzy - mówił Jakub Majmurek dziennikarz Krytyki Politycznej. 

- Jest to niewątpliwie niewygodna sytuacja dla prezydenta, który nie może odciąć się od postaci profesora Królikowskiego, ponieważ w ten sposób wysłałby sygnał, że nie broni swoich ludzi. Tego rodzaju wygnał wysyłany przez lidera jakiegokolwiek obozu każde zazwyczaj przemyśleć lojalność wobec tego lidera - dodał.

Kto jest inicjatorem przecieków do mediów? Jak wygląda dynamika pomiędzy prezydentem a ministrem sprawiedliwości? Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Pośpiech 

Gość: Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny), Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna)

Data emisji: 22.09.2017

Godzina emisji: 17.45

ac

Czytaj także

Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT. Wniosek trafił do marszałka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 19:24
– Nikt naprawdę nie wie, jak wielka jest luka w VAT – powiedziała w "Pulsie Trójki" Izabela Leszczyna z PO, była sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. 
rozwiń zwiń