X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy jest konflikt między prezydentem a PiS? "Mamy dwie perspektywy polityczne"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 19:52
Pojawiły się głosy, ponoć ze ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, że przez prezydenta "dobra zmiana stanęła nad przepaścią". Andrzej Duda twierdzi, że nie ma wojny na górze, a jest różnica w kilku kwestiach. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Prof. Ewa Marciniak i dr Andrzej Anusz o tym, czy jest konflikt prezydenta z PiS (Puls Trójki)
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Shutterstock

Prof. Ewa Marciniak (UW) tłumaczyła, że przez ostatnie dwa lata mieliśmy do czynienia z ogromną spójnością i daleko idącą koncyliacją. Jak mówiła, jeśli teraz pojawiła się różnica zdań, to jest ona postrzegana jako rozdźwięk.

- Różnica zdań nie musi być konfliktem, napięciem, rozbiciem obozu, który rządzi. Kontekst narzuca interpretacja. Oswoiliśmy się z jednością, monolitem, podpisywaniem przez prezydenta wszystkich inicjatyw legislacyjnych, stąd teraz trudniej się przestawić - podkreśliła gość Trójki.

Dr Andrzej Anusz (UKSW) uważa, że w obozie "dobrej zmiany" mamy dwie perspektywy polityczne. - Jest perspektywa Andrzeja Dudy, który już myśli o wyborach prezydenckich, a także perspektywa rządu. Zaczyna się pojawiać różnica interesów, gra polityczna - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Goście: prof. Ewa Marciniak (Uniwersytet Warszawski) i dr Andrzej Anusz (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie)
Data emisji: 29.09.2017 
Godzina emisji: 17.45

mr/gs

Czytaj także

Jarosław Sellin: różnimy się tylko w pewnych szczegółach, które na pewno dogadamy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 09:39
– Myślę, że totalna opozycja zawiedzie się, jeśli liczy, że dojdzie do trwałego podziału obozu "dobrej zmiany" – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Jarosław Sellin. 
rozwiń zwiń