X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czarny wtorek". Demonstracje i zbiórka podpisów w całej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 18:30
– Nie składamy broni. Walczymy o prawa kobiet w Polsce. O legalną i bezpieczną aborcje oraz szeroki dostęp do antykoncepcji – mówiła w "Pulsie Trójki" Krystyna Kacpura, dyrektor Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Krystyna Kacpura. Prawo do życia i prawna ochrona życia przysługują człowiekowi od momentu jego poczęcia – tłumaczył dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris.
Audio
  • "Czarny wtorek". Demonstracje i zbiórka podpisów w całej Polsce (Puls Trójki)
Pierwsza rocznica Czarnego Protestu w Warszawie
Pierwsza rocznica Czarnego Protestu w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

W okrągłą rocznicę "czarnego protestu" kobiety znowu wyszły na ulice polskich miast. Chcą pokazać, że nadal walczą o swoje prawa. Demonstracjom towarzyszy zbiórka podpisów pod projektem ustawy m.in. poszerzającej dostęp do antykoncepcji oraz edukacji seksualnej. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

– Ważne jest to, że kobiety są solidarne - przekonywała Krystyna Kacpura i dodawała "że znaczna część społeczństwa nie zgadza się na zaostrzenie i tak już  bardzo restrykcyjnego prawa antyaborcyjnego, jednego z najostrzejszych w Europie". - I to chcemy pokazać, że nie zgadzamy na przedmiotowe traktowanie kobiet, żeby nie mogły decydować o życiu prywatnym. To podstawowe prawa człowieka zawarte w konstytucji – przekonywała. 

- To jest kwestia posługiwania się właściwym językiem, kiedy mówimy o prawie do życia  - ripostował dr Tymoteusz Zych. Gość "Pulsu Trójki" przypomniał, że Trybunał Konstytucyjny w 1997 roku orzekł, że zgodnie z konstytucją życie ludzkie powinno być chronione od poczęcia. Fałszywy, jego zdaniem, jest więc dyskurs przeciwstawiania sobie praw dziecka czyli człowieka najmłodszego i praw kobiet. – Jako Instytut Ordo Iuris od początku zwracamy uwagę na potrzebę ochrony praw kobiet, wsparcia kobiet znajdujących się w trudnej sytuacji w związku z ciąża, ale trzeba patrzeć na te problemy kompleksowo - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Łukasz Walewski
Goście: Krystyna Kacpura (dyrektor Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny), Dr Tymoteusz Zych (Instytut Ordo Iuris) 
Data emisji: 03.10.2017 
Godzina emisji: 17.45

ksem/gs