NSA oddalił wnioski warszawskiego ratusza. Prezydent Warszawy z zadowoleniem przyjmuje wyrok

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 19:12
– Komisja robi swoje, a pani prezydent powinna zacząć robić swoje – mówił w "Pulsie Trójki" radny PiS Oskar Hejka. – Jeszcze nie ma powodów do triumfalizmu – ripostował poseł PO Marcin Święcicki. 
Audio
  • Wielkie zwycięstwo komisji weryfikacyjnej? Czy jeszcze za wcześnie na świętowanie? ( Puls Trójki )
Członkowie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji
Członkowie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacjiFoto: PAP/Radek Pietruszka

W ten sposób politycy skomentowali decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego, który oddalił wnioski prezydent stolicy ws. sporu kompetencyjnego co do reprywatyzacji między prezydentem stolicy i komisją weryfikacyjną. NSA uznał, że kompetencje obu organów są w istocie zbliżone, chociaż nie są tożsame.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

- Ja odbieram ten wyrok w taki sposób, że Naczelny Sąd Administracyjny dał jasny sygnał, że argumentacja prezydent - jedna z wielu - nie jest trafiona - mówił radny PiS . Poseł PO przekonywał z kolei, że rozumie zachowanie prezydent, bowiem są daleko idące podejrzenia, że komisja weryfikacyjna jest organem niekonstytucyjnym - tłumaczył.

- Skąd takie podejrzenie - pytał radny PiS. - Nie ma wyroku konstytucyjnego, który by zgodność z ustawą zasadniczą Komisji by zakwestionował? 

- Jest silne podejrzenie - odpowiadał poseł PO. Jeśli komisja może zmieniać decyzje sądów i robić inne tego typu rzeczy nie składając się z prawników, a przewodniczący w sposób emocjonalny podchodzi do każdego przesłuchania to można mieć uzasadnione podejrzenia, co do konstytucyjności tego organu. – To, że ktoś emocjonalnie podchodzi do swojej pracy wcale nie oznacza, że jest stronniczy – zapewniał radny PiS. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Łukasz Walewski
Goście: Oskar Hejka ( warszawski radny PiS) i Marcin Święcicki (poseł PO)
Data emisji: 05.10.2017 
Godzina emisji: 17.45

ksem/gs

Czytaj także

Pójście na ostre zwarcie. W co gra Hanna Gronkiewicz-Waltz?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 18:59
- Zachowanie prezydent Warszawy, która idzie na "zwarcie" z Komisją Weryfikacyjną szkodzi jej i jej partii na co wskazują sondaże - przekonywał w Pulsie Trójki Piotr Semka z "Do Rzeczy". - Niestety zachowanie prezydent Warszawy z góry skazane jest na porażkę - dodawał Tomasz Sawczuk z  "Kultury Liberalnej".
rozwiń zwiń