"Będą głodowe emerytury". Burzliwa dyskusja o reformie emerytalnej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 18:17
Wdrażanie reformy przywracającej wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn przebiega sprawnie – zapewnia Elżbieta Rafalska. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej przedstawiła w Sejmie stan realizacji reformy, która weszła w życie 1 października tego roku. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Izabela Leszczyna i Jarosław Sachajko o reformie emerytalnej (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey Burmakin/Shutterstock.com

Izabela Leszczyna (PO) uważa, że jeśli utrzymamy wiek emerytalny 60 i 65 lat, to emerytury będą "głodowe". Jak mówiła, jedyne sensowne rozwiązanie to zachęcanie Polaków, aby na emeryturę nie przechodzili, mimo że wiek emerytalny osiągną.

– Mam nadzieję, że Polacy umieją liczyć i uświadomią sobie, że jeden rok pracy dłużej to prawie 10 procent wyższa emerytura  podkreśliła posłanka.

Jarosław Sachajko (Kukiz'15) stwierdził natomiast, że widzi zapotrzebowanie na rynku pracy i ludzie nie będą szybko przechodzili na wcześniejsze emerytury. W opinii polityka, każdy potrafi liczyć i sam powinien decydować, czy chce zostać w domu i opiekować się wnukami, czy pracować.

 Na pewno trzeba mówić ludziom, żeby oszczędzali i inwestowali, czego rząd nie robi  dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Łukasz Walewski
Goście: Izabela Leszczyna (PO) i Jarosław Sachajko (Kukiz'15)
Data emisji: 26.10.2017 
Godzina emisji: 17.45

mr/mk

Czytaj także

"Nie spełniły się czarne scenariusze". Elżbieta Rafalska o reformie emerytalnej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 16:05
- Nie spełniły się czarne scenariusze tych osób, które uważały, że przywrócenie wieku emerytalnego będzie oznaczało odpływ setek tysięcy pracowników z polskiego rynku pracy - powiedziała w czwartek w Sejmie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
rozwiń zwiń