X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PO chce Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy. Opozycja zaskoczona

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 18:42
Grzegorz Schetyna oświadczył, że chce, aby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji na prezydenta Warszawy. – Opozycja jeszcze dobrze się nie zjednoczyła, a już zdążyła się pokłócić – komentował w radiowej Trójce Piotr Zgorzelski z PSL. – Trudno jest budować dobrą atmosferę w opozycji, jeśli bez konsultacji z nikim zgłasza się kandydata na prezydenta stolicy – dodał Włodzimierz Czarzasty z SLD.
Audio
  • Włodzimierz Czarzasty (SLD) i Piotr Zgorzelski (PSL) o kandydaturze Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy (Puls Trójki)
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski Foto: PAP/Jakub Kamiński

 Paradoksalnie jedyną siłą, która może zmusić opozycję do współpracy, jest PiS. Opozycja niestety nie ma na tyle rozsądku, myślę też i o SLD, by o pewnych rzeczach uprzedzać – mówił Włodzimierz Czarzasty, dodając, że w dobrym tonie byłoby, gdyby Grzegorz Schetyna zadzwonił do pozostałych liderów partii opozycyjnych i poinformował o swoich planach w tej sprawie. Lider SLD zapewnił, że Sojusz jest otwarty do współpracy ws. wyborów samorządowych. Zwłaszcza, jak zaznaczał Włodzimierz Czarzasty, w sytuacji, gdy Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało wprowadzać zmiany w ordynacji wyborczej.

Z kolei w ocenie Piotra Zgorzelskiego sytuacja z Rafałem Trzaskowskim potwierdziła, że słusznie, że Polskie Stronnictwo Ludowe wybrało samodzielną drogę do wyborów samorządowych. – Zjednoczona opozycja, która miała pokazać Polakom jedność, jeszcze dobrze się nie zjednoczyła, a już zdążyła się pokłócić. My jako PSL wystawimy swojego kandydata – zapewnił Zgorzelski, dodając, że to nie wyklucza chęci przystąpienia PSL do rozmów z innymi ugrupowaniami po wyborach. – Idziemy do wyborów samorządowych sami, ale na zasadach, które dzisiaj "leżą na stole". My nie wiemy jaka będzie ordynacja, są tylko przecieki. Mam wrażenie, że PiS może się sparzyć na zmianach w ordynacji – stwierdził Zgorzelski. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Walewski
Goście: Włodzimierz Czarzasty (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Data emisji: 2.11.2017
Godzina emisji: 17.44

dad/ab