X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Witold Waszczykowski o relacjach z Ukrainą: uznaliśmy, że jesteśmy wykorzystywani

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 18:40
– Mój wyjazd w sobotę i niedzielę do Lwowa miał charakter takiej wizji lokalnej. W dyplomacji nazywa się to fact-finding-mission - powiedział w "Pulsie Trójki" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski o wizycie na Ukrainie. Z jakimi wnioskami wrócił do kraju szef MSZ?
Audio
  • Witold Waszczykowski o wnioskach po wizycie na Ukrainie (Puls Trójki)

Witold Waszczykowski poinformował, że chciałby spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą, który planuje wizytę na Ukrainie w grudniu. – Optymistycznych wiadomości nie mam dla pana prezydenta - powiedział gość Trójki. Dodał, że przedstawi głowie państwa sytuację - jest ona skomplikowana - ale to do prezydenta należy, czy dojdzie do grudniowej wizyty. 

Minister mówił też o stosunku Ukraińców do Polaków. Poinformował, że na szczeblu lokalnym, nie ma antypolskich wystąpień, "sprawy się toczą i są rozwiązywane". - Gdzieś te problemy zaczynają się na szczeblu centralnym - zauważył i dodał, że mogą to być preteksty do rozgrywek wewnętrznych lub wobec Polski. - To jest zadziwiające, bo Polska jest jednym z nielicznych już adwokatów sprawy ukraińskiej - podkreślił minister.

Waszczykowski przyznał, że do tej pory w relacjach z Ukrainą "zaciskaliśmy zęby", a ze względu na naszą doktrynę polityczno-wojskową i aspekty bezpieczeństwa utrzymanie niepodległej Ukrainy jest do pewnego stopnia bezcenne. Dodał, że Ukraina dosyć niefrasobliwie patrzy na ten problem, a my uznaliśmy, że jesteśmy wykorzystywani. - Agresja rosyjska nie może być wymówką, aby spraw bilateralnych polsko-ukraińskich nie rozwiązywać - stwierdził Witold Waszczykowski.

Szef resortu opisał również zdarzenie w jednym z lwowskich muzeów, po którym stwierdził, że nie ma sensu kontynuować tego punktu programu. - Odwróciłem się na pięcie i pojechaliśmy dalej - zrelacjonował. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o tym, co dzieli Polskę i Ukrainę. W audycji poruszono też wątek spotkanie przedstawicieli MON z attaché obrony Niemiec i temat sprawy polskiej na forum europejskim. Minister podsumował także swoje osiągnięcia.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Witold Waszczykowski (minister spraw zagranicznych)
Data emisji: 6.11.2017
Godzina emisji: 17.44

fc/gs

Czytaj także

Jarosław Sellin: relacje historyczne z Ukrainą są bardzo trudne, ale musimy też pamiętać o racji stanu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 10:36
- Jest przedmiotem naszego zdziwienia dlaczego tak ważną sprawę, jak polsko-ukraińskie rozmowy historyczne, państwo ukraińskie oddało instytucji pozarządowej, jaką jest ukraiński IPN- stwierdził wiceminister kultury Jarosław Sellin. Dodał, że ws. relacji z Ukrainą "potrzebna jest cierpliwość".
rozwiń zwiń