"Tusk zrobił teraz więcej niż cała opozycja przez ostatnie miesiące"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 18:48
- Myślę, że tweet Donalda Tuska jest próbą mobilizowania opozycji do działania - powiedział w "Pulsie Trójki" Marcin Celiński ("Liberte"). Z kolei Agaton Koziński ("Polska The Times") widzi związek pomiędzy tweetem a załamaniem negocjacji koalicyjnych w Niemczech.
Audio
  • Marcin Celiński i Agaton Koziński o tweecie Donalda Tuska (Puls Trójki)
Zdjęcie tweeta Donalda Tuska
Zdjęcie tweeta Donalda TuskaFoto: Twitter.com

Donald Tusk zasugerował na Twitterze, że polski rząd realizuje "plany Kremla". Ten wpis wywołał falę komentarzy. Głos zabrała również Beata Szydło, która powiedziała, że Tusk jako premier dla Polski nie zrobił nic. 

Zdaniem Marcina Celińskiego, szef RE chciał zwrócić uwagę na kierunek, w jakim zmierza polityka Polski. - Myślę, że jest to próba mobilizowania opozycji do działania. W ciągu ostatniego tygodnia Donald Tusk wykonał dwa ruchy: przyjechał do Warszawy na 11 listopada i wysłał tweeta. Mam wrażenie, że tylko tymi ruchami zrobił więcej niż opozycja przez ostatnie miesiące. Tusk dał do zrozumienia, aby zastanowić się dokąd zmierzamy w naszej polityce - powiedział Marcin Celiński na antenie radiowej Trójki.

Według Agatona Koźmińskiego, pisząc taki komentarz, Donald Tusk miał dwa cele. - Od kiedy Donald Tusk został przewodniczącym Rady Europu, po raz pierwszy tak jednoznacznie zdefiniował problem. Napisanie takiej wiadomości mogło mieć dwa cele, albo wzbudzenie emocji albo początek jakiejś bardziej wyrafinowanej gry, której scenariusza możemy się dopiero spodziewać. Uderzyła mnie zbieżność dwóch momentów: tweet i załamanie negocjacji koalicyjnych w Niemczech. Rozsypująca się koalicja w Niemczech oznacza kres Europy, jaką znamy, jaką Donald Tusk układa jako przewodniczący RE. Tusk ma tego świadomość. Wie, że Europa, którą konstruował może się rozsypać i być może stąd te emocje - powiedział Agaton Koziński.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Agaton Koziński ("Polska The Times"), Marcin Celiński ("Liberte")
Data emisji: 20.11.2017
Godzina emisji: 17.44

abi/gs

Czytaj także

Poseł PiS: Unia Europejska bez Polski będzie ułomna

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 09:05
– Zapewniam, że jesteśmy eurorealistami, widzimy mocną pozycję Polski w Unii Europejskiej – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jan Mosiński, poseł PiS. Gość odniósł się do spekulacji, które pojawiły się po ostatnim szczycie Wspólnoty w Brukseli. Zgodnie z nimi rząd PiS miałby chcieć Polexitu.
rozwiń zwiń