X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rekonstrukcja rządu nie jest dla PiS powodem do nerwowości"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 19:04
– Przygotowujemy się do drugiej połowy kadencji, określamy priorytety i dobieramy do nich również ludzi, czyli formujemy rząd do tej drugiej połowy kadencji – powiedział w "Pulsie Trójki" Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Jacek Sasin z PiS i Marzena Okła-Drewnowicz z PO o rekonstrukcji rządu (Puls Trójki)
Premier Beata Szydło i wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki
Premier Beata Szydło i wicepremier, minister rozwoju Mateusz MorawieckiFoto: Paweł Supernak/PAP

W siedzibie PiS od godz. 18 trwa posiedzenie Komitetu Politycznego PiS; władze partii mają podjąć decyzję o tym, czy będzie zmiana premiera.

– Dzisiejsze popołudnie i wieczór to czas intensywnych rozmów wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości, najpierw w ramach Komitetu Politycznego, a potem również klubu parlamentarnego. Nie wiem czy już dziś te dyskusje zakończą się ostateczną decyzją – stwierdził w studiu radiowej Trojki Jacek Sasin.

Przed południem Sejm odrzucił wniosek Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. Okoliczności towarzyszące temu głosowaniu Marzena Okła-Drewnowicz z PO odczytuje jednak jako zapowiedź zmiany na stanowisku premiera. – Podczas dzisiejszego przemówienia Beata Szydło nie była pewna siebie. To po pierwsze. A po drugie, nie bronił jej ten najważniejszy; ten, który naprawdę rządzi, czyli prezes Jarosław Kaczyński – przekonywała posłanka.

Jak goście audycji komentują medialne spekulacje, że nowym szefem rządu zostanie Mateusz Morawiecki? Czy widzą jakieś inne możliwe scenariusze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Jacek Sasin (PiS), Marzena Okła-Drewnowicz (PO)
Data emisji: 7.12.2017
Godzina emisji: 17.45

pg/mk

Czytaj także

Spotkanie u prezydenta ws. rekonstrukcji rządu. "Trzeba przeciąć wszelkie spekulacje"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 12:10
- Podczas spotkania z premier Beatą Szydło i szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim prezydent Andrzej Duda wyraził oczekiwanie, żeby temat rekonstrukcji rządu został zamknięty tak szybko, jak to jest możliwe, żeby przeciąć wszelkie spekulacje co do tej kwestii - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Terlecki: rekonstrukcja rządu w przyszłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 14:02
- W przyszłym tygodniu przeprowadzimy rekonstrukcję rządu. W czwartek wieczorem Komitet Polityczny PiS podejmie decyzję, czy rekonstrukcja będzie obejmowała także stanowisko premiera - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń