"Rekonstrukcja rządu nie jest dla PiS powodem do nerwowości"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 19:04
– Przygotowujemy się do drugiej połowy kadencji, określamy priorytety i dobieramy do nich również ludzi, czyli formujemy rząd do tej drugiej połowy kadencji – powiedział w "Pulsie Trójki" Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Jacek Sasin z PiS i Marzena Okła-Drewnowicz z PO o rekonstrukcji rządu (Puls Trójki)
Premier Beata Szydło i wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki
Premier Beata Szydło i wicepremier, minister rozwoju Mateusz MorawieckiFoto: Paweł Supernak/PAP

W siedzibie PiS od godz. 18 trwa posiedzenie Komitetu Politycznego PiS; władze partii mają podjąć decyzję o tym, czy będzie zmiana premiera.

– Dzisiejsze popołudnie i wieczór to czas intensywnych rozmów wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości, najpierw w ramach Komitetu Politycznego, a potem również klubu parlamentarnego. Nie wiem czy już dziś te dyskusje zakończą się ostateczną decyzją – stwierdził w studiu radiowej Trojki Jacek Sasin.

Przed południem Sejm odrzucił wniosek Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. Okoliczności towarzyszące temu głosowaniu Marzena Okła-Drewnowicz z PO odczytuje jednak jako zapowiedź zmiany na stanowisku premiera. – Podczas dzisiejszego przemówienia Beata Szydło nie była pewna siebie. To po pierwsze. A po drugie, nie bronił jej ten najważniejszy; ten, który naprawdę rządzi, czyli prezes Jarosław Kaczyński – przekonywała posłanka.

Jak goście audycji komentują medialne spekulacje, że nowym szefem rządu zostanie Mateusz Morawiecki? Czy widzą jakieś inne możliwe scenariusze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Jacek Sasin (PiS), Marzena Okła-Drewnowicz (PO)
Data emisji: 7.12.2017
Godzina emisji: 17.45

pg/mk

Zobacz także

Czytaj także

Spotkanie u prezydenta ws. rekonstrukcji rządu. "Trzeba przeciąć wszelkie spekulacje"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 12:10
- Podczas spotkania z premier Beatą Szydło i szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim prezydent Andrzej Duda wyraził oczekiwanie, żeby temat rekonstrukcji rządu został zamknięty tak szybko, jak to jest możliwe, żeby przeciąć wszelkie spekulacje co do tej kwestii - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Terlecki: rekonstrukcja rządu w przyszłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 14:02
- W przyszłym tygodniu przeprowadzimy rekonstrukcję rządu. W czwartek wieczorem Komitet Polityczny PiS podejmie decyzję, czy rekonstrukcja będzie obejmowała także stanowisko premiera - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń